אלג'יריה: עימות בין שוטרים למפגינים בבירה

לטענת כלי התקשורת, מאות שוטרים חמושים חיכו למפגינים מעטים, שמחו ללא אישור על פעילות הממשלה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

קבוצת תומכי אופוזיציה אלג'יראים התעמתו עם כוחות משטרה לאחר שניסו לארגן הפגנת מחאה בבירה אלג'יר על אף שלא קיבלו רשיון לכך, כך נמסר היום (שבת) ממקורות שונים לכלי התקשורת במדינה.

סעיד סעדי, יו"ר ה-RCD, מפלגת האופוזיציה הגדולה בפרלמנט האלג'יראי, אמר כי חברי המפלגה הוקפו בשוטרים כשניסו לצאת מבניין מטה המפלגה כדי להצטרף למפגינים. לדבריו, 32 אנשים נפצעו באירועים, אחד מהם חבר פרלמנט.

סעדי הוסיף כי "יותר מ-1,500 שוטרים הוצבו ברחובות אלג'יר, ומנעו מאיתנו להצטרף למפגינים. לאחר ההיתקלות בכוחות המשטרה נותרו אחדים מתומכי RCD בחזית בניין מטה המפלגה, וקראו 'השלטונות רוצחים' ו'אלג'יריה חופשייה ודמוקרטית'".

סוכנות הידיעות האלג'יראית ציטטה גורם במשטרה שאמר כי בוצעו מספר מעצרים וכי שבעה שוטרים נפצעו, שניים מהם באורח קשה.

צילומים: אי-פי, רויטרס

הרשויות באלג'יריה סירבו לאשר את קיום ההפגנה בתואנה כי זו תהווה הפרעה לסדר הציבורי. הם קראו לציבור "להתעלם מהפעולות הפרובוקטיביות".

למקום בו נקבעה התכנסות המפגינים, כיכר האחד במאי שבמרכז העיר, הגיע מספר מועט של בני אדם, מסרו כתבים. אולם על אף מספר המפגינים המועט, המתינו במקום מאות שוטרים חמושים, ומסוק משטרתי חג מעל מרכז העיר.

לטענת מנהיגי האופוזיציה, ממשלת אלג'יריה לא מנצלת את רווחי הנפט כדי לשפר את רמת החיים של האוכלוסייה, מטילה מגבלות על פעולותיהן של המפלגות ומחזיקה צבא שכוחו רב מדי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ