רוסיה: "שרדתי והם נספו", זעק השוטר שניצל מהפיגוע

עוברי אורח בשדה התעופה דומודדובו אמרו זמן קצר לאחר הפיצוץ כי עמדת המשטרה במקום כמעט לעולם אינה מאוישת

אלי שווידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי שווידלר

"השוטר היה מכוסה דם וחתיכות בשר. הוא רק זעק: ?שרדתי והם נספו'. והיה עוד אחד - הוא התקשר למישהו בטלפון. ?אני כבר לא בדומודדובו, כשנסעתי - לא ראיתי מולי לא משטרה, לא רכב עזרה ראשונה - אף אחד'".

כך תיאר אחד מעדי הראייה לפיגוע בנמל התעופה במוסקווה את הרגעים הראשונים שאחרי הפיצוץ העז. עדי ראייה אחרים סיפרו כי בתחילה לא הבינו שמדובר בפיגוע. אחד מהם אמר שחשב שערימת שלג מוטטה את גג הבניין.

נהג המונית לב גריגוריאן סיפר לעיתון הרוסי "קומרסאנט" שהוא היה באזור מקבלי הפנים בעת הפיגוע. "היה פיצוץ, צעקות, אנשים מתבוססים בדמם, התקרות הקלות עפו. אחרי רבע שעה חסמו את כל האזור".

אלכסנדר, שיצא אל מחוץ לבניין כדי לעשן כשהתרחש הפיצוץ, הסביר כי קל מאוד להגיע לאולם מקבלי הפנים ולאולמות הנוסעים, והאבטחה אינה מספיקה. "יש עמדה עם שני שוטרים וגלאי מתכות, אבל העמדה הזו אף פעם לא פעילה. אנשים נכנסים באין מפריע ויכולים להגיע כמעט עד הכניסה לאזור המכס", אמר.

עד נוסף לפיגוע, מנהל הקונצרטים של הזמרת הרוסית המפורסמת ואלריה, העריך בשיחה עם האתר "לייף ניוז" שהמספר הרשמי של ההרוגים בפיגוע, אשר דווח לכלי התקשורת המקומיים, נמוך בהרבה מהאבידות במציאות. "הגעתי מרומא דרך וינה.

היו שם המוני אנשים, 500-600 לפחות - ומעט מאוד עמדות בדיקה. יש שם גופות על גופות, לפחות 70 הרוגים. לי לא היה מטען וכבר עשיתי את דרכי ליציאה, כששמענו רעש חזק. כמעט מיד הרגשנו ריח חריף של גז, העיניים דמעו. יש שם המון פצועים, הרבה יותר ממאה".

שגרירות סלובקיה במוסקווה אישרה אתמול ששחקנית סלובקית מפורסמת, זוזאנה פיאלובה, נפצעה קשה בפיגוע. בשיחה עם "הארץ", אמר ניקולאי חראמוב, מנהל חברת המוניות "וולקאם טקסי", שאחד מעובדי החברה, אנדריי אברוסימוב, נפצע באורח בינוני עד קשה בפיצוץ.

"התקשרתי אליו כ-40 דקות אחרי הפיצוץ", סיפר חראמוב. "הוא אמר לי שהוא נמצא בחדר שהוסב לקליטת נפגעים, אבל שאין מספיק רופאים. ?איזה מטפלים? יש כאן ברדק נורא מסביב', הוא צעק".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ