נערים בריטים תכננו בפייסבוק רצח אכזרי של בן 15

במשפט המתקיים בימים אלו בלונדון התברר כי 20 נערים שרצחו באכזריות נער בן גילם תכננו את המעשה ערב קודם בפייסבוק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

עשרים בני נוער בריטים שרצחו באכזריות נער בן 15 בתחנת ויקטוריה במארס 2010 תכננו את המעשה ברשת הפייסבוק בערב שקדם לארוע, כך התברר היום (שלישי) במשפט שנערך בבית המשפט הפלילי של לונדון.

סופיין בלאמואדן, תלמיד בית ספר במערב לונדון, נרצח בהתקפה מתוכננת לאחר שעשרים נערים שרדפו אחריו באור יום ולעיניהם של מאות אנשים הכו ודקרו אותו בטרם נטשו אותו לגסוס בתחנת הרכבת התחתית.

מעשה הרצח התרחש על רקע מאבק בין תלמידים משני בתי ספר במערב לונדון שראו בתחנת ויקטוריה כ"טריטוריה שלהם". ביום שקדם לרצח התרחשה במקום קטטה במהלכה הוכה אחד מהתוקפים באפו.

במהלך הערב ערכו ביניהם חלק מהתוקפים שיחות צ'אט בפייסבוק בהם דנו בתגובתם לארוע ביום המחרת ובכלי הנשק בהם ישתמשו. לפי התכנון, יצאו ביום הרצח שניים מהנאשמים מבית הספר בו הם לומדים במטרה לקנות סכינים ואולרים בהם נדקר הנרצח בסופו של דבר תשע פעמים.

התובע בתיק, מארק היווד ציין כי "היהירות וחוסר הבושה של התוקפים היו כה גדולים עד שהם העזו להוציא לפועל את המתקפה במרכז עיר הבירה, במקום ציבורי, באמצע היום ולעיני מאות אנשים". הוא הוסיף כי "הנערים היו חמושים ברמה גבוהה כל כך עד שאף אדם, קבוצה או אפילו קצין משטרה יכלו לעצור בעדם את ההתקפה".

מהתביעה עולה כי משזיהו התוקפים את הנער, הם רדפו אחריו כמה עשרות מטרים ומשהשיגו אותו הכו אותו בכל חלקי גופו ודקרו אותו 9 פעמים. לאחר מכן נטשו אותו מדמם על הריצפה וברחו מהמקום.

אביו של הנער שנרצח, אבדסלאם בלאמואדן, עזב את אולם המשפט בדמעות כשהתביעה הקרינה למושבעים חלק מסרט האבטחה שתיעד את הארוע הקשה ובו נראה הנער מוטל על הרצפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ