בריטניה: דרוש: חתול חובב מכרסמים לדאונינג 10

ראש ממשלת בריטניה מחפש פתרון למכת העכברושים בביתו

מאיה לקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיה לקר

מינוי חדש צפוי לשים סוף למרוץ העכברושים בבית ראש ממשלת בריטניה. אנשי צוותו של דיוויד קמרון הודו אתמול כי הם החלו בחיפושים אחר חתול חדש שיוזמן להתגורר ברחוב דאונינג 10 - בתקווה שהוא יסייע במיגור מכת העכברושים הפוקדת את הבית.

החתול החדש הוא הראשון שיתקבל באופן רשמי למעון ראש הממשלה מאז סילוקו של האמפרי, שלא הסתדר עם שרי, אשת ראש הממשלה לשעבר טוני בלייר. האמפרי, שנקרא על שם דמותו של האמפרי אפלבי מסדרת הטלוויזיה "כן אדוני השר", נשלח ב-1997 לבלות את שנותיו האחרונות בביתה של עובדת לשכת ראש הממשלה, ומת ב-2006. לתקופה קצרה אחר כך, חיה בדאונינג 10 סיביל, חתולתו של בכיר מפלגת הלייבור אליסטייר דארלינג. אך סיביל לא התרגלה לחיים בלונדון, והוחזרה לחייה השקטים בסקוטלנד.

לאחר שבוע שבו נתפסו עכברושים גדולים במצלמות הטלוויזיה והפחידו את כתבי החדשות, הודיע דוברו של ראש הממשלה כי "קם מחנה פרו-חתולי בבניין", המעוניין להביא לבית מחסל מכרסמים חדש. "התחלנו לברר לגבי חתול, אבל אנחנו עדיין בודקים אם זו הדרך הנכונה להתמודד עם בעיית העכברושים", אמר הדובר. "בנוסף, עלינו לבדוק שאף אחד מעובדי דאונינג 10 אינו אלרגי לשיער חתולים".

לפי העיתון "דיילי מייל", הדובר הדגיש שהחתול וההוצאות הנלוות אליו לא ישולמו מכספי הציבור. "נושא חשוב שעלינו לבחון הוא מי ישלם על החתול", הוא אמר, "אנו מבטיחים שהוא לא יחיה על כספי המסים". בסופו של דבר, החתול יובא ככל הנראה ממקלט לחיות עזובות, וייבחר על ידי קמרון וילדיו.

קירסטי ווקר, האחראית על החתולים בארגון "באטרסי" האוסף חתולים וכלבים שנזרקו לרחוב, שמחה להציע סיוע למשפחת ראש הממשלה. "יש לנו חתולים נהדרים כאן וכל אחד מהם יוכל להיות חיית מחמד נהדרת בעבור משפחת קמרון ולהבריח את העברושים הלא רצויים. אין לי ספק שיהיה קשה לחתול לחיות בצלו של האמפרי, שהלך מאתנו לפני חמש שנים, אבל אנו בטוחים שנמצא לו יורש ראוי - חתול קואליציה - שראש הממשלה יהיה גאה בו". ווקר סיפרה שהמועמד המוביל כרגע הוא החתול "לאבלי ביג בוי", בן שלוש.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ