רם עמנואל יוכל להתמודד לראשות העיר שיקגו

הפסיקה שקבעה כי ראש הסגל בבית הלבן לשעבר לא עומד בתנאים למועמדות, בוטלה בידי בית המשפט העליון באילינוי

הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב

בית המשפט העליון במדינת אילינוי פסק אמש (חמישי) כי רם עמנואל, ראש סגל הבית הלבן לשעבר, יכול להתמודד לראשות העיר שיקגו. ההחלטה מבטלת פסיקה קודמת של בית משפט לערעורים בשיקגו שקבע כי עמנואל לא יוכל להתמודד בבחירות לראשות העיר, משום שהוא לא התגורר בה במשך שנה לפני הבחירות.

עמנואל, שעזב את תפקידו בבית הלבן באוקטובר בשנה שעברה, אכן לא עמד בתנאי, אך טען להגנתו שהוא לא מכר את ביתו בשיקגו, וכי עבודתו בבית הלבן היתה חובתו האזרחית.

עמנואל ערער על ההחלטה כבר למחרת הפסיקה של בית המשפט לערעורים, ופרקליטיו ביקשו מבית המשפט העליון של אילינוי להזדרז בקבלת ההחלטה, משום שהטפסים להצבעה המוקדמת בבחירות לראשות העיר יצאו לדפוס כבר השבוע.

בהחלטה הנוכחית, שהתקבלה פה אחד, השופטים קבעו כי עמנואל כשיר להתמודד לתפקיד ראש העיר. "מדובר במצב שבו לא רק שהמועמד העיד שלא היתה לו כוונה לעזוב את שיקגו - מעשיו גם מאשרים זאת", נכתב בפסיקה.

עמנואל, המוביל על פני שאר המועמדים גם בגיוס התרומות וגם בסקרים, אמר כי בית המשפט העליון של אילינוי עשה שירות למצביעים. "כפי שכבר אמרתי, למצביעים מגיעה הזכות לבחור מי צריך להיות ראש העיר", אמר. "ובית המשפט קבע שאף אחד לא יכול לקבל את ההחלטה במקום הבוחרים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ