הנהגת מפלגת השלטון במצרים התפטרה

שורת בכירים במפלגה, בהם גמאל מובארק התפטרו ממנה במה שנראה כמחווה נוספת לאופוזיציה, בניסיון להרגיע את המהומות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מנהיגי המפלגה הלאומית-דמוקרטית המצרית ובהם בנו של נשיא מצרים, גמאל מובארק התפטרו היום (שבת) מתפקידיהם במפלגה, במה שנראה כמחווה נוספת למתנגדי המשטר, הנובע מרצון להוכיח את רצינותה של ההנהגה בנוגע לרפורמות במדינה ולהחלפת השלטון.

רשת הטלוויזיה אל-ערביה אף דווחה כי הנשיא חוסני מובארק התפטר מתפקידו כראש המפלגה, אך חזרה בה כעבור כמה שעות. בכל מקרה, בכיר במצרים הבהיר כי התפטרותו של מובארק מתפקידו במפלגה לא מעידה על כוונה להתפטר מתפקיד הנשיא שכן לדבריו "מדובר בשני תפקידים שונים".

לפי דיווחי רשת אל-ערביה, כל חברי הוועדה לקביעת מדיניות של מפלגת השלטון, המהווה את פורום קבלת ההחלטות הגבוה ביותר של המפלגה, התפטרו. בין האישים המובילים שסיימו את תפקידם גם מזכ"ל המפלגה ספואת א-שריף. א-שריף וכמוהו יתר חברי המפלגה שהתפטרו, נחשבו לבעלי כוח רב במשטרו של מובארק.

חוסאם בדראווי, שיחליף את א-שריף בתפקיד המזכ"ל, נדחק בשנים האחרונות לשולי המפלגה בשל ביקורת חריפה אותה השמיע לגבי מדיניות הממשל.

חברי הוועדה החדשים הם צעירים ברובם. אחד מהם, מוחמד כמאל, אמר לסוכנות הידיעות אי-פי כי מדובר "בשינוי לטובה, המשקף את רוח השינוי שסוחפת את המדינה". הוא הוסיף כי ההתייחסות לגמאל מובארק, שהיה חבר בוועדה, ליורשו של הנשיא היה שגוי והזכיר כי סגן הנשיא שמונה השבוע, עומר סולימאן,

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ