והרי מהדורת החדשות מהאולפן החשוך

עקב צמצומים באספקת החשמל, רשת טלוויזיה בנפאל מאירה את אולפניה במנורת נפט

גילה דקל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילה דקל

רשת הטלוויזיה הפופולרית ביותר בנפאל משדרת את מהדורת חדשות הלילה שלה בחשכה למחצה, כשהאולפן מואר במנורת נפט בלבד. זאת כדי להציג את השפעת הצמצומים באספקת החשמל במדינה.

הנהלת הרשת החליטה להאפיל את מהדורת החדשות לאחר שרשות החשמל של נפאל הודיעה על הפסקת אספקת חשמל במדינה במשך 14 שעות ביממה. עד כה לא סופק חשמל במשך 12 שעות ביממה, והרשות מנמקת את הקיצוץ הנוסף באספקת החשמל בירידת גובה מי הנהרות במדינה.

הבי-בי-סי מוסר כי מתחילת פברואר מוארת מהדורת חדשות 7 בערב של רשת הטלוויזיה "קנטיפור", שנמשכת חצי שעה, במנורת נפט בלבד. מנהל "חדשות קנטיפור" אמר כי המטרה היא ללחוץ על הממשלה לטפל בבעיית המחסור בחשמל, שבגללה שרויים בתי מגורים ובתי עסק במדינה באפלה כ-18 שעות ביממה.

"אנחנו רוצים שהממשלה תייצר חשמל רב יותר בהקדם האפשרי", אמר טירתה קויראלה בראיון לבי-בי-סי. "אנחנו מקבלים תגובות חיוביות מאוד מהקהל שלנו, אבל עד כה, לא קיבלנו תגובה כלשהי מהממשלה".

"זו מחאה סמלית, אבל אנחנו מקווים שהיא תמצא הדים בלב הצופים שלנו", הוסיף קויראלה. "מניעת החשמל גורמת לעצירת הפעילות היומיומית. כלי התקשורת מפסידים כסף כי אף אחד לא יכול לצפות בטלוויזיה כשאין חשמל, ואנחנו נאלצים להשתמש בגנרטורים יקרים כדי לשדר".

"אי אפשר להעניש את הממשלה על כך שאין היא מספקת את הצרכים הבסיסיים של העם", הטעים קויראלה, "לכן, אנחנו רוצים להפעיל עליה לחץ מוסרי רב יותר".

התוכנית, המשודרת בכל ערב, נקראת "מנורת נפט" בנפאלית ויש בה דיווחי חדשות. מחרתיים ישודר בה ראיון עם שר האנרגיה.

אספקת החשמל בנפאל נפגעה קשות לאחר שמערכת העברת האנרגיה ניזוקה משיטפונות אדירים שפקדו את המדינה ב-2008 כשהנהר קוסי עלה על גדותיו. כתוצאה מכך, הורדת העומס - ניתוק מכוון של אספקת החשמל לאזור מסוים כדי שהכמויות שלו לא יקטנו - הפכה לחלק מחיי היומיום. הבעיה קשה במיוחד בחורף, כשגשמים יורדים במשורה, וירידת גובה פני הנהרות אינה מאפשרת את הפעלת המפעלים ההידרו-אלקטריים הקיימים במלוא הקיבולת שלהם.

"אנחנו סובלים סבל רב בשל הורדת העומס", אמר קויראלה. "כ-400 אלף תלמידים לומדים בימים אלה לתעודת הבגרות ואין להם אור בערבים. נוסף לכך נפגעים קשות עסקים קטנים ובינוניים, כי אין ביכולתם לממן קניית גנרטור ולכן הם אינם יכולים לפעול". קויראלה הדגיש כי מהדורת החדשות תמשיך לשדר בחשכה עד שהממשלה תיענה לדרישות ותקטין את מספר שעות ההאפלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ