מוחמד אל-בראדעי: המגעים עם סולימאן לא מקרבים אותנו אל השינוי המיוחל

אל-בראדעי תקף את המגעים שקיימו תנועות האופוזיציה עם סולימאן. "הכל נעשה בעמימות. אף אחד אינו יודע מי מדבר עם מי בשלב זה"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

יו"ר הסוכנות לאנרגיה אטומית לשעבר ואיש האופוזיציה המצרית, מוחמד אל-בארדעי, תקף היום (ראשון) את ניסיונות ההידברות בין סגן נשיא מצרים, עומר סולימאן, לבין תנועות האופוזיציה. סולימאן פתח במשא ומתן עם נציגי האופוזיציה במדינה ונפגש בין היתר עם חברי האחים המוסלמים ועם חברי קבוצת "6 באפריל", שלקחו חלק בהפגנות.

אל-בראדעי טען כי המגעים מנוהלים בידי אותם האנשים ששלטו במדינה במשך 30 שנה. "זה הכל מנוהל בידי הצבא וזה חלק מהבעיה", אמר. לדבריו, לא מדובר בצעד לקראת השינוי לו מייחלים המפגינים למען הדמוקרטיה, הדורשים את התפטרותו המיידית של הנשיא חוסני מובארק.

אל-בראדעי. תצלום: אי-פי

"התהליך נעשה בעמימות. אף אחד אינו יודע מי מדבר עם מי בשלב זה", אמר אל-בראדעי בראיון לרשת אן-בי-סי. לדבריו, הוא לא הוזמן לשיחות. ואולם, נציג של תנועתו של אל-בארדעי, הארגון הלאומי למען שינוי, נפגש עם סולימאן היום ותיאר את השיחה ביניהם כצעד חיובי ראשון.

לדברי אל-בראדעי יש עדיין חוסר אמון משווע בין השלטון לבין המפגינים וישנו חשש כי הממשלה הקודמת תתפוס שוב את השלטון. "אם אתה באמת רוצה לבנות ביטחון אתה צריך לערב את יתר העם המצרי - את האזרחים", אמר.

אל-בארדעי הסתייג מקריאות המפגינים למובארק לעזוב את המדינה: "כמובן שהוא לא צריך לעזוב את מצרים.. הוא מצרי ויש לו כל זכות להישאר לחיות במצרים".

עוד הוסיף אל-בראדעי כי השלום בין מצרים לישראל הוא "איתן כסלע". הוא הניח כי מצרים תמשיך לכבדו בעתיד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ