למרות הסנקציות, טורקיה ואיראן משלשות את היקף הסחר ביניהן

בעקבות חיזוק היחסים בין השתיים ובניגוד למדיניות המערב, מתכוונות המדינות לקדם את הקשרים הכלכליים. "איננו מחוייבים לאמברגו האמריקאי"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

למרות הסנקציות שהוחלטו על ידי מועצת הביטחון של האו"ם ומחייבות את כל המדינות החברות באו"ם, טורקיה ואיראן מתכוונות לשלש את הסחר ההדדי ביניהן לכ-30 מיליארד אירו בחמש השנים הקרובות. כך אמר היום (שני), על פי הדיווח של סוכנות הידיעות אי-פי, שר החוץ של איראן עלי אכבר סלחי.

בין טורקיה, החברה בנאט"ו, לבין איראן - ספקית הגז הגדולה ביותר שלה - התחזקו בשנה האחרונה הקשרים הכלכליים והפוליטיים, בניגוד לעמדתה של ארה"ב, שמנסה לבודד את איראן בשל אי היענותה להתדיין על תוכניתה הגרעינית.

"ישנה החלטה ומחויבות פוליטית לחזק ולקדם את הקשרים בינינו", אמר שר החוץ סאלחי לסוכנות הידיעות באנטליה, לאחר החתימה על ההסכם בין המדינות. שיתוף הפעולה יתמקד בתחומי התחבורה, התעשיה והסחר.

ארדואן ואחמדינג'אד. תצלום: רויטרס

בשנה האחרונה, גדל היקף הסחר ביו טורקיה לאיראן ב-10.7 מיליארד אירו, בניגוד למדיניות הסנקציות שהוטלה אשתקד. לטענת טורקיה, היא מקיימת את הסנקציות שנקבעו על ידי מועצת הביטחון, אולם אינה מחוייבת לאמברגו הכלכלי שמכתיבה ארה"ב.

בשבוע האחרון, הכניס משרד האוצר האמריקאי ל"רשימה השחורה" שישה בני אדם וחמש חברות באיראן ובטורקיה, אשר סיפקו ציוד ותמיכה כספית לפיתוח היכולת הבליסטית באיראן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ