דר שפיגל: נשיא מצרים חוסני מובארק יפרוש לבית חולים בגרמניה

דר שפיגל מדווח כי נשיא מצרים מתכוון לנסוע לגרמניה לצורך קבלת טיפול רפואי לכאורה, וצפוי להודיע שם על התפטרותו מהנשיאות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

אתר האינטרנט של העיתון הגרמני דר שפיגל מדווח היום (שני) כי בכוונת נשיא מצרים, חוסני מובארק, לנסוע לגרמניה לצורך קבלת טיפול רפואי לכאורה, ושם להודיע על התפטרותו מהנשיאות.

עד כה לא ניאות מובארק, לפחות לא באופן פומבי, להיענות לדרישות המפגינים למען הדמוקרטיה לפרוש מיידית מתפקידו. נשיא מצרים הודיע רק כי לא יתמודד על התפקיד בבחירות הבאות בספטמבר.

לפי העיתון, מהלך הפרישה בגרמניה אורגן על ידי הממשל האמריקאי וגורמים צבאיים במצרים, כמו גם ממשלת גרמניה. מהדיווח עולה עוד כי מובארק אינו שוהה כעת בקהיר, אלא בבית הנופש שלו בשארם אל שייח.

לפי דר שפיגל, עתיד מובארק להתאשפז בבית חולים סמוך לעיר באדן באדן בגרמניה. עוד עולה מהדיווח כי מגעים עם בית החולים לגבי האשפוז כבר מתקיימים.

בעבר נפוצו שמועות כי מובארק סובל ממחלה סופנית. לפני כחצי שנה דיווח העיתון וושינגטון פוסט כי גורמי מודיעין בארה"ב ובמדינות מערביות נוספות מעריכים שמובארק חולה ככל הנראה סרטן בלבלב ובקיבה - ונותרה לו כשנה לחיות.

בתוך כך, נראה כי המחאה דועכת אט אט במצרים על רקע המגעים בין סגן הנשיא עומר סולימאן לבין תנועות האופוזיציה. שבועיים חלפו מאז פרצו ההפגנות הסוערות בדרישה לסילוקו של הנשיא וכינונה של דמוקרטיה, ונראה כי מצרים רבים מנסים לשוב לשגרה. חנויות נפתחו, שעות העוצר צומצמו מעט והבורסה צפויה להיפתח מחדש ביום ראשון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ