מחוז ברוסיה נגד יום האהבה: "מנוגד לרוח הרוסית"

ממשלת מחוז בלגורוד הורתה לבתי ספר ומוסדות ציבוריים לא לחגוג את היום ש"אינו מטפח את הערכים הרצויים בקרב הנוער"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

יום האהבה (ולנטיין דיי) שיחול בשבוע הבא מעורר את זעמה של ממשלת מחוז בלגורוד ברוסיה, שהכריזה מלחמה על היום הרומנטי. הרשויות במחוז, הממוקם 600 ק"מ דרומית לבירה מוסקווה, הורו לבתי הספר והמוסדות הציבוריים במחוז להימנע מלחגוג את היום, אותו מציינים בכל העולם, משום שהוא מהווה "תופעה זרה ובלתי רצויה".

היוזמה היא חלק מצו שהופץ באחרונה תחת השם "אמצעים לספק ביטחון רוחני". הצו מורה לגורמים הרשמיים במחוז לבטל את חגיגות יום האהבה וליל כל הקדושים במרכזים חינוכיים ותרבותיים.

"האווירה שעומדת בבסיס חגים אלו אינה מטפחת את ערכי הרוח והמוסר הרצויים בקרב הנוער והוא תורם רק לרווחים מסחריים של ארגונים", צוטט חבר בממשלת המחוז. הצו נחתם על ידי המועצה העליונה של המחוז וקיבל את ברכתו של הבישוף הרוסי-אורתודוקסי.

האם האהבה סותרת את ערכי המוסר של רוסיה?

מועדוני לילה ועסקים רבים במחוז תודרכו גם הם שלא לתכנן אירועים מיוחדים ב-14בפברואר - יום החגיגות ברחבי העולם שנהנה מפופולאריות גוברת מאז נפתחה ברית המועצות למערב, עם נפילת הקומוניזם.

הכנסייה הרוסית-אורתודוקסית התחזקה מאוד מאז נפילת ברית המועצות בתחילת שנות ה-90 והיא נהנית מקשרים הדוקים עם הנהגת הקרמלין. מאמציה להשפיע על החינוך והחיים החילוניים הביאו עליה ביקורת מארגוני הימין ותנועות ליברליות שונות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ