התביעה באיטליה דורשת להעמיד את ברלוסקוני לדין

לטענת התביעה, בידיה הקלטות המוכיחות כי ראש ממשלת איטליה שידל נשים לקיים עמו יחסים תמורת כסף. אחת מהן היתה בת 17. צלם פפראצי: בידי המאפיה תמונות של רה"מ במסיבות סקס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

התביעה באיטליה הגישה היום (רביעי) בקשה להעמיד לדין את ראש הממשלה סילוויו ברלוסקוני באשמת בעילה אסורה בהסכמה וניצול יחסי מרות.

התובע הראשי של מילאנו, אדמונדו ברוטו ליבראטי, אמר לאחר הגשת התביעה כי "הראיות מוכיחות מעבר לכל ספק את ביצוע העבירות המיוחסות". שופטי בית המשפט יצטרכו להכריע בחמישה הימים הקרובים האם להיעתר לבקשה ולהעמידו לדין.

עדויות שהגישה התביעה כוללות הקלטות החושפות, לטענתה, תשלום של ברלוסקוני למספר נשים עבור שירותי מין, לרבות לפחות קטינה אחת - רקדנית ממרוקו שהיתה בת 17 כאשר הצטרפה למסיבותיו של ברלוסקוני.

התובעים טוענים שברלוסקוני שילם תמורת יחסי מין עם הנערה קארימה אל-מארוז', שמאז מלאו לה 18, וניצל את מעמדו כדי לשחרר אותה לאחר שנעצרה בחשד שגנבה 3,000 אירו במאי האחרון. לדבריהם, הדבר נעשה מתוך חשש שיחסיה אתו ייחשפו. תומכיו של ברלוסקוני מעולם לא הכחישו את העובדה שטלפן למשטרת מילאנו, אבל הם טוענים שהדבר נעשה כדי למנוע תקרית דיפלומטית, שכן הוא היה בטוח שהנערה היא אחייניתו של נשיא מצרים חוסני מובארק.

מארוז'. לא מכחישה יחסים עם ברלוסקוני. תצלום: אי-פי

ברלוסקוני בן ה-74 כבר שבע שערוריות בגין קשריו עם נשים צעירות ומסיבות פרועות בווילה שלו. הוא מכחיש את העובדה ששילם תמורת מין ומאשים את התובעים בניסיון לסלק אותו מהשלטון. הנערה, מנגד, טענה כי מעולם לא שכבו, אם כי ברלוסקוני נתן לה 7,000 אירו בפגישתם הראשונה, ומאוחר יותר גם תכשיטים.

במסמכים שהועברו לפרלמנט נטען כי ברלוסקוני שכב תמורת תשלום עם מספר רב של צעירות. הפרלמנט סירב לבקשת התביעה לערוך חיפוש בנכסי ראש הממשלה וטען שאין זה מסמכותה של התביעה. סנגוריו טוענים כי הגוף היחיד שרשאי לדון בעניין הוא בית דין מיוחד, המורכב משלושה שרים, שתפקידו לדון בעבירות שעברו לכאורה נבחרי הציבור בזמן כהונתם.

אבל התובעים טרם הרימו ידיים והם ממשיכים לטעון שלא חרגו מסמכותם וכי יש בידיהם די ראיות להמשיך בהליך. הם ראיינו את רובי וצעירות אחרות שהשתתפו כביכול במסיבות סקס בווילה של ברלוסקוני בפרברי מילאנו. הראיות הנמצאות במסמכים שהועברו לפרלמנט כוללות הקלטות של שיחות טלפון המתארות מסיבות פרועות ורוויות מין בווילה.

אתמול טען גם צלם איטלקי ידוע כי תמונות של ברלוסקוני במצבים מביכים מצויות בידי המאפיה. פבריציו קורונה, המנהל סוכנות צלמי פפראצי, טען כי חברים בארגון הפשע קמורה הנאפוליטני מנסים למכור תמונות של ראש הממשלה במסיבות סקס. "נציגי שבועונים גדולים באו לנאפולי כדי לקנות מהעולם התחתון תמונות של ברלוסקוני", אמר קורונה בראיון בטלוויזיה האיטלקית. קורונה, הידוע בכינוי "מלך הפפראצי", טען בתחילה שקיימות תמונות עירום של ברלוסקוני, אך לאחר מכן חזר בו ואמר שאף אחת מהתמונות איננה "גסה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ