הטלנובלה שסוחפת את ארגנטינה

מזכירתו של הנשיא המת חשפה כי היתה מאהבת שלו, בזמן שאשתו כיהנה כנשיאה

הארץ
שלמה פפירבלט
כתב "" באמריקה הלטינית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שלמה פפירבלט
כתב "" באמריקה הלטינית

יש להניח כי נשיאת ארגנטינה, כריסטינה קירשנר, שאיבדה לא מכבר את בעלה, הנשיא לשעבר, לא אהבה את שער השבועון הנפוץ "נוטיסיאס", שראה אור השבוע. לצד הכותרת "האלמנה האחרת של קירשנר", הופיעה תמונתה של אליזבת-מרים קירוגה, מי שהיתה משך שנים מזכירתו של בעלה המנוח, הנשיא לשעבר נסטור קירשנר.

בראיון בלעדי לנוטיסיאס הנחשב לשבועון חדשות מוביל בעולם הדובר ספרדית, מספרת קירוגה כי היתה מאהבתו של הנשיא לשעבר, בעוד רעייתו החוקית מנהלת את המדינה. בתוך שעות ספורות הפך הסיפור לשיחת היום בבואנוס איירס, וצוטט בכלי תקשורת רבים.

"אני חושבת שעל הציבור לדעת את העובדות. היה לנו קשר חזק מאוד, עזבתי את הכל כדי להיות לצדו כל הזמן", הצהירה המזכירה לשעבר של הנשיא.

נסטור קירשנר הלך לעולמו לאחר התקף לב פתאומי, בחודש אוקטובר האחרון. ממשלת ארגנטינה הכריזה אז על שלושה ימי אבל לאומי, ואלמנתו, הנשיאה הנוכחית, לבושת שחורים, ליוותה אותו למנוחתו האחרונה. בני הזוג נחשבו ל"חואן ואוויטה פרון החדשים" של ארגנטינה, והפרשנים הפוליטיים במדינה היו משוכנעים כי הם ייסדו שושלת מסוג חדש: נסטור קירשנר תכנן לרוץ לנשיאות בשנה הבאה, כדי לנסות לחזור לכהונת הנשיא אחרי תום כהונת רעייתו, שהחליפה אותו בתפקיד ב-2007.

מותו קטע כמובן את תוכניותיו, אולם העלה בבת אחת את הפופולריות של אלמנתו, לאחר תקופת שפל ארוכה כתוצאה מפרסומים רבים על אודות בזבזנותה ואהבתה לבגדים מפוארים ונעליים יקרות.

נראה כי מאחורי הראיון הנפיץ ויציאתה לאור של מאהבת הנשיא לשעבר עומדת קנאתה של כריסטינה קירשנר. לאחר שסיים נסטור קירשנר את תקופת נשיאותו, הוא ארגן לקירוגה תפקיד יוקרתי, מנהלת מרכז התיעוד הנשיאותי בבואנוס איירס.

ואולם, לאחר מותו, היא נותרה ללא הגנה, ומקורביה של הנשיאה, ככל הנראה בהוראתה, דאגו לכך שהיא תפוטר.

לדברי קירוגה, "הסיבה היחידה שנמסרה לי לפיטורי היתה שהנשיאה כריסטינה מצאה מועמד ממקורביה לתפקיד. זה הספיק להם כדי לסלק אותי בבעיטה", אמרה.

בנוסף, אמרה קירוגה בראיון כי ידועים לה סודות רבים של בני הזוג, דברים רגישים ביותר, ואם יום אחד תחליט להעיד על כך, יהיו לכך השלכות רבות. "הייתי מזכירה נאמנה שיודעת על הכל, גם על מעשים אסורים".

קירוגה, בת 50, צעירה בשמונה שנים מכריסטניה קירשנר. היא נולדה בעיר קטנה בדרום ארגנטינה, והחלה לעבוד לצד נסטור קירשנר עוד ב-1990 כמזכירתו האישית, שעה שהיה מושל המדינה הדרומית סנטה קרוז.

לאחר מכן מונתה קירוגה להיות ראש לשכתו בארמון הנשיאות בבואנוס איירס לאחר שנסטור קירשנר נבחר לכהונה ב-2003. גם כנשיא לשעבר, היא היתה לצדו עד יומו האחרון. עתה, היא מגדלת לבדה את בתה בת ה-11, ש"אינה בתו של הנשיא לשעבר", כך הדגישה קירוגה בראיון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ