אמן של התאומות הנעדרות מתפללת לקצה חוט

אמן של התאומות, שנעדרות יותר משבוע לאחר שאביהן חטף אותן והתאבד, העניקה ראיון מיוחד על מנת לבקש את עזרת הציבור. "לא נוותר", קראה

הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה

אמן של התאומות השוויציות בנות ה-6 שנעלמו לאחר שאביהן חטף אותן והתאבד, הופיעה היום לראשונה בטלווזיה וקראה לציבור לסייע במאמצי החיפוש אחרי בנותיה ולמסור למשטרה כל קצה חוט שיש בידיהם.

תצלום: AFP

מתיאס קספר שפ, יליד קנדה בן 43 המתגורר בשווייץ, נמלט עם הבנות אלסיה וליוויה ב-30 לינואר והתאבד בתחנת רכבת באיטליה. היום, אמן האיטלקיה של הבנות, אירינה לוסידי בת ה-43, העניקה ראיון נרגש לטלוויזיה האיטלקית, וקראה לצופים ליצור קשר עם המשטרה אם יש בידיהם איזשהו קצה חוט שיכול לסייע באיתור בנותיה.

אתמול התקבל מידע כי התאומות ואביהן נראו על מעבורת שיצאה לאי הצרפתי קורסיקה, ארבעה ימים לפני שאביהן התאבד באיטליה. מידע זה אושר על ידי הרשויות ובעקבותיו שונו אזורי החיפוש, שכעת מקיפים שלוש ארצות אך מתמקדים בצרפת.

"מאוד חשוב שנקבל כל סוג של סימן, גם אם מישהו לא בטוח במאה אחוז", אמרה לוסידי, מתאפקת שלא לבכות, "אנחנו מקווים שהוא (מתיאס קספר שפ) לקח אותן לקורסיקה על מנת להעביר אותן למישהו. אנחנו נאחזים בתקווה הזאת ולא נרים ידיים". לדבריה, העובדה ששלושתם נראו על מעבורת בדרך לאי הצרפתי מעניקה להם תקווה כי "הבנות נמצאות היכן שהוא, תחת השגחה של מישהו".

תצלום: AFP

התובע במרסיי ז'אק דליי אישר אתמול כי שפ ובנותיו עלו על מעבורת לפרופריאנו בקורסיקה ב-31 לינואר, אך לא יכול היה לאשר כי התאומות נראו יורדות מן הספינה. "או שהאב השליך את בנותיו לים במעבורת, או שהוא הצליח להיפטר מהן בדרך חזרה מקורסיקה לאיטליה", אמר והוסיף כי הם "חוששים מהרע מכל".

לטענת התובע, החקירה איתרה אדם שראה אב מטייל עם בנותיו לאחר שירד מהמעבורת בקורסיקה, אולם הוא לא יכול היה לאשר בוודאות כי מדובר בתאומות. במקביל, המשטרה בדרום איטליה חקרה מנהל בית קפה, שטען כי אדם ושתי בנותיו, המתאימים לתיאור האב והבנות, נראו בקפה שלו בשבוע שעבר. בית הקפה נמצא בעיר צ'ריניולה, שם נמצאה גופתו של שפ בשבוע שעבר, לאחר שזרק עצמו מתחת לפסי רכבת.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ