עומר סולימאן נאם עם קבלת הסמכויות מהנשיא חוסני מובארק

סולימאן אמר כי "השינוי כבר החל", וביקש מהמפגינים לשתף פעולה כדי ליישם את ההבטחות של השלטון לרפורמה ולדמוקרטיה

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

סגן נשיא מצרים עומר סולימאן שקיבל היום באופן רשמי את סמכויותיו של הנשיא חוסני מובארק העביר מסר לאומה המצרית, דקות ספורות לאחר שנאם הנשיא עצמו. סולימאן חזר על מפת הדרכים שהציג מובארק וקרא לצעירים "הגיבורים של מצרים" לשוב לבתיהם ולשתף פעולה עם השלטו, במטרה ליישם את ההבטחות שניתנו.

"זוהי שעת הכרעה בתולדות האומה, אשר דורשת מכל מי שרוצה בטובתה של מצרים להתלכד", פתח סולימאן את נאומו. "תנועת הנוער של ה-25 בינואר הצליחה לחולל שינוי חשוב בהליכי הדמוקרטיה במדינה. השינוי כבר החל".

סולימאן הדגיש כי נאומו של מובארק "מבליט מחדש את הרגש הלאומי שלו ואת הרצינות שלו בכיבוד ההתחייבויות שלקח על עצמו. נאומו של מובארק מעיד כי הוא מבין את חומרת המצב העדין בוא נמצאת האומה, והוא מעמיד את האינטרסים העליונים של האומה מעל לכל אינטרס אחר".

סולימאן. הצעירים - גיבורי האומה. תצלום: אי-פי

"אחרי שקיבלתי את סמכויות הנשיא לשמור על הביטחון והיציבות במצרים", אמר סולימאן, "אחרי שקיבלתי את ייפוי הכוח להחזיר להמוני המצרים את הביטחון ולהחזיר את החיים לשגרה, אני מבקש מכולם שיעזרו לי במשימה זו".

לדבריו, "פתחנו את הדלת לדו-שיח עם כל הפלגים והזרמים במדינה, קבענו מפת דרכים למימוש רוב הדרישות. עדיין פתוחה הדלת לדיאלוג נוסף. במסגרת זו אני מדגיש, אני מחויב לעשות כל מה שנדרש כדי להעביר בדרכי שלום את השלטון בהתאם לחוקה. אני דבק בכך שאעשה כל מה שצריך כדי לשמור על הישגי מהפכת הנוער, גיבורי מצרים, לפעול להחזרת האמון בינינו, לכבד את החוקה והחוק".

בסוף הנאום חזר וקרא הנשיא בפועל סולימאן לצעירים המפגינים כבר למעלה משבועיים: "חיזרו לבתיכם, לעבודתכם. בואו נבנה מחדש את האומה, אל תקשיבו להסתה ברשתות הטלוויזיה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ