גנרל טייוואני נעצר בחשד שהיה סוכן סמוי סיני

ניו יורק טיימס
אדוארד, ונג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס
אדוארד, ונג

גנרל טייוואני נעצר בחשד לריגול לטובת סין, כך מסרה ממשלת טייוואן. משרד ההגנה הלאומי חשף פעילות חשודה בשנה שעברה, והורה על מעצרו של הגנרל לו הסיין-צ'ה ב-25 בינואר, כך דווח ביום שלישי. בהודעה לא נמסרו פרטים על מהותה של פעילות הריגול שבה עסק הגנרל, אולם צוין כי הוא גויס כנראה לשירות הסינים בתקופה שבה היה מוצב בחו"ל, בין 2002 ל-2005. סין טרם הגיבה על המידע.

על אף שטייוואן היא מדיהנ עצמאית שמשטרה דמוקרטי, המפלגה הקומוניסטית בבייג'ין רואה בה חלק מסין, ומבחינתה, היא רשאית לפעול בכל דרך כדי להגן על טענתה לריבונות על האי. בד בבד פועלת ממשלת טייוואן, בראשות מא יינג-ג'יו, לצד בכירים סינים כדי להדק את הקשרים הכלכליים בין השתיים.

עיתונים בטייוואן דיווחו כי הגנרל לו היה מוצב בארה"ב כשגויס לשירות הסינים. אולם גורם בצבא אמר במסיבת עיתונאים שהתקיימה שלשום בטייפה כי הגנרל שהה בתאילנד כשהתפתה לעבוד בעבור בייג'ין.

לאורך חופה הדרום-מזרחי של סין מוצבים יותר מ-1,000 טילים המכוונים לעבר טייוואן, שנכבשה בידי אנשי הקואומינטנג שברחו לאי לאחר השתלטות הקומוניסטים על סין ב-1949. לפני עלייתו לשלטון של מא איש הקואומינטנג ב-2008, המתיחות בין האי ליבשת היתה בשיאה, לאחר שהמפלגה הדמוקרטית-פרוגרסיבית שבשלטון נקטה מדיניות שרמזה על הצהרת עצמאות רשמית בטייוואן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ