מוחמד אל בראדעי: זה היום המאושר בחיי

יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לשעבר ואחד מראשי האופוזיציה במצרים, הביע הערב את שביעות רצונו מהתפטרות מובארק: "חיכינו לזה הרבה זמן"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

"זהו היום המאושר בחיי" אמר הערב (שישי) יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לשעבר ואחד מראשי האופוזיציה במצרים, מוחמד אל-בראדעי, שהגיב להודעת התפטרותו של נשיא מצרים, חוסני מובארק.

"חיכינו להודעה הזו במשך כמה עשורים. כולנו מצפים לעבוד עם הצבא כדי להתכונן לבחירות חופשיות והוגנות", אמר אל-בראדעי. "אני מצפה לתקופת מעבר של שיתוף שלטוני בין הצבא והעם".

אל-בראדעי אמר את הדברים בשיחת טלפון לסוכנות הידיעות רויטרס. כשנשאל אם בכוונתו להתמודד לנשיאות, אמר אל בראדעי "אני לא עוסק בנושא. אני חייתי מספיק ואני מאושר לראות את מצרים משוחררת".

מפגינים מצרים חוגגים את התפטרות מובארק. תצלום: אי-פי

גורם בכיר בתנועת האופוזיציה הגדולה במצרים, האחים המוסלמים, אמר כי המפגינים השיגו היום את המטרה העיקרית של ההתקוממות במדינה. "אני מצדיע לעם המצרי ולקדושים. זהו יום ניצחון עבור העם המצרי. המטרה העיקרית של המהפכה הושגה", אמר מוחמד אל-קטאטני, לשעבר ראש גוש האחים המוסלמים בפרלמנט המצרי.

מרקל שמחה, אשטון מאופקת ואובמה מתעדכן בטלוויזיה

מנהיגי העולם בירכו היום על החלטתו של נשיא מצרים לסיים את תפקידו לאחר 30 שנות שלטון. "זהו יום גדול של שמחה", אמרה קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, במסיבת עיתונאים. "אנחנו כולנו עדים לשינוי היסטורי. אני חולקת את האושר עם האנשים ברחובות מצרים".

גם שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, התייחסה להתפטרותו של מובארק. "האיחוד מכבד את החלטתו של הנשיא מובארק היום. ההתפטרות היא תוצאה של האזנה לרחשי העם המצרי ומהווה סלילת דרך לרפורמות מהירות יותר ועמוקות יותר במדינה", אמרה אשטון. "זה חשוב מאוד כעת להאיץ את הדיאלוג בין הפלגים השונים בממשלה, בכדי לשמר את היציבות. עתידו של העם המצרי נמצא כעת בידיו. האיחוד האירופי נכון לסייע לעם המצרי בכל דרך".

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, צפוי להתייחס בהמשך הערב להתפטרות בנאום שיישא בבית הלבן. "הנשיא קיבל את המידע על החלטתו של מובארק להתפטר במהלך ישיבה במשרדו", סיפר הערב דובר הבית הלבן. "מיד לאחר מכן, הוא צפה במשך מספר דקות בסיקור התקשורתי מקהיר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ