מאות אלפי נשים הפגינו באיטליה נגד ברלוסקוני

זאת במחאה על שערוריות המין שבהן מעורב ראש הממשלה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

רומא (רויטרס). מאות אלפי נשים באיטליה יצאו אתמול להפגין ברומא ובערים אחרות נגד ראש הממשלה סילוויו ברלוסקוני. זאת במחאה על שערוריות המין שבהן הוא מעורב, ובגינן הגישה התביעה בקשה להעמידו לדין על שידול לזנות. לדברי המפגינות, השערורייה פוגעת בכבודן של הנשים ומעצימה סטריאוטיפים מגדריים חשוכים.

מאות אלפי מפגינות צעדו בכ-200 ערים ברחבי איטליה, בהן נאפולי ופלרמו, נשאו כרזות הקוראות לו להתפטר, וצעקו את הסיסמה "איטליה היא לא בית זונות". ההפגנות, שאורגנו ברשתות החברתיות, משקפות את הכעס הרב שהצטבר בציבור נגד ראש הממשלה. הפגנות התקיימו גם בערים שונות מחוץ לאיטליה, בלונדון, פאריס ובריסל. גורמי אופוזיציה הצטרפו להפגנות וחידשו את קריאתם להתפטרות ברלוסקוני.

שחקניות, פוליטיקאיות ונשים ידועות אחרות באיטליה עמדו בראש ההפגנות, ובאתר האינטרנט של מארגנות ההפנה נכתב כי "אנו מבקשות מכל הנשים להגן על ערכי הכבוד שלנו. אנו קוראות לגברים: אם לא עכשיו, אימתי?".

לדברי אחת המפגינות, "ברלוסקוני פוגע בכבודן של הנשים ומציג את איטליה באור מביש". מפגינה אחרת אמרה כי "הצבעתי בעבר לברלוסקוני, אבל עכשיו אני מאוכזבת ביותר, ומקווה שיתרחש שינוי במדינה". באחד מהשלטים בהפגנה שהתקיימה ברומא נכתב: "אני אוהבת את החבר שלי חינם". למפגינות הצטרפו גם גברים רבים, בני זוג, בני משפחה וחברים. לדברי מפגין אחר, "לאיטליה אין עתיד, אם הערכים שמייצגים אותנו מיוצגים בידי ברלוסקוני".

התביעה במילאנו הגישה ברביעי שעבר בקשה להעמיד לדין את ברלוסקוני באשמה ששילם לחשפנית לקיים עמו יחסי מין. בנוסף, החשפנית היתה קטינה, וקיום יחסי מין עמה אינם חוקיים. ראש הממשלה בן ה-74 דחה את ההאשמות נגדו ואמר כי הן "מגעילות ומבישות". לטענתו, התביעה במילאנו פעלה בכוונה ברורה לפגוע בו. בינתיים, הדלפות מהחקירה הופיעו בעיתוני סוף השבוע והתייחסו לכספים, משחקי מין ומתנות שנשים קיבלו מברלוסקוני אחרי שהשתתפו במסיבות בווילה שלו.

ראש הממשלה השנוי במחלוקת שרד אחרי שערוריות מין בעבר. רבות מתומכותיו אינן מתרגשות מהשערורייה הנוכחית וטוענות כי ההאשמות נגדו נובעות מפוריטניות ומניסיון לפגוע בו פוליטית. כמה מהנשים התומכות בברלוסקוני אף השתתפו בעצרות תמיכה בו. אחת מהן, סטלה פלצ'טה, אמרה בעיניים דומעות בעצרת שהתקיימה בשישי במילאנו: "אנו תומכות בך מכל לבנו. כמו שהוא אומר, האהבה מנצחת את השנאה".

נשיא איטליה, ג'ורג'ו נפוליטנו, התריע כי המתיחות הפוליטית במדינה גדולה מדי. בפגישה שקיים עם ברלוסקוני בשישי האחרון אמר כי האירועים האחרונים עלולים להוביל לבחירות חדשות. לעומת זאת, מארגנות ההפגנות נגד ברלוסקוני טוענות שראש הממשלה מציג נשים באופן חד-צדדי כאובייקט מיני ופוגע ביחסים בין גברים לנשים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ