מה מצבו של חוסני מובארק? תלוי את מי שואלים

בעיתון אל-אהרם טען מקור סעודי כי הנשיא לשעבר נכנע למחלתו ומעוניין למות במצרים. מקור אחר טען כי מצבו דווקא טוב

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

במהלך היום (רביעי) הצטברו דיווחים מפי מקורות שונים בנוגע למצבו של נשיא מצרים לשעבר, חוסני מובארק. בכיר סעודי טען בראיון לעיתון אל-אהרם כי מובארק נכנע למחלתו וכי הוא מבקש למות בשארם א-שייח' ולא לעזוב את אדמת מצרים.

על פי הדיווח, סעודיה הציעה למובארק לארחו אולם הוא התעקש שהוא רוצה לסיים את חייו במצרים. לדברי אותו בכיר, "אי אפשר להגיד שמובארק מת, אבל מצבו הבריאותי הוא לא טוב בלשון המעטה, הוא מסרב בכל תוקף לעזוב את שארם".

יחד עם זאת, בעיתון אל-אהרם מצטטים מקור אנונימי שהוגדר כאדם שנמצא בקשר עם משפחת מובארק, שטען כי דיבר עם בני המשפחה אתמול ואמר כי מצבו של מובארק "טוב". לדברי המקור, הנשיא לשעבר מקבל שיחות טלפון ומרבה לשהות בווילה וליהנות מהאוויר.

אל-אהרם מצטטים מקור מצרי נוסף שנפגש עם מובארק יממה לפני שעזב את קהיר, ולפיו הנשיא לשעבר אמר כי הוא לא נתן הוראה לאנשי המשטר לפתוח באש. עוד הוסיף המקור כי לפי מובארק הנאום האחרון שלו היה ניסיון לבדוק את השטח ואם העם היה מקבל את הישארותו בתפקיד ללא סמכויות. אולם, לדברי המקור, מובארק הבין כי העם לא רוצה אותו והפנים כי יילאץ לפרוש מוקדם יותר מכפי שתכנן.

המקור שדיבר עם עיתון אל-אהרם טען כי מובארק הופתע מהדיווחים בתקשורת על הונו האישי, והעיד כי הוא יודע ש"לתכריכים אין כיסים" וכי הוא לא יוכל לקחת איתו את הכסף לקבר. לדברי אותו מקור, מובארק היה במצוקה קשה ונכנע לתכתיבים של מקרוביו ובראשם בנו גמאל. לפי המקור, מובארק מאמין כעת כי אותן ההחלטות שקיבל בלחץ המקורבים, הביאו להפלתו וכי הוא התנגד מלכתחילה לרעיון שמי מבניו ירשו את השלטון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ