גילויים חדשים: תוקפי העיתונאית במצרים קראו "יהודייה!"

נטשה מוזגוביה
ארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה
ארה"ב

אתמול פורסמו פרטים חדשים על התקיפה המינית שעברה כתבת התוכנית "60 דקות" של רשת סי-בי-אס האמריקאית, לארה לוגן, לצד התגברות הדיון התקשורתי על עבירות מיניות נגד עיתונאיות ו"קוד השתיקה" סביב הנושא.

לא בטוח שלוגן, שהדפה את האמירות השוביניסטיות של כתבים גברים בגלל המראה הזוהר שלה בסיקור עקבי של הנקודות החמות, היתה מפרסמת את הסיפור מיוזמתה. רשת סי-בי-אס החליטה להוציא הודעה בעניין התקיפה רק כאשר קיבלו שאלה בנושא מסוכנות הידיעות אי-פי.

העיתון "ניו יורק פוסט" דיווח כי ההמון המשולהב שתקף את לוגן בכיכר א-תחריר צעק לה "יהודיה! ישראלית!" (לוגן היא דרום אפריקאית במקור ולא יהודיה). שבוע לפני כן, לוגן ואנשי הצוות שלה נעצרו על-די המשטרה המצרית, ולוגן אמרה לאחד מכלי התקשורת שהם הואשמו כי הם "מרגלים ישראלים".

ביום התקיפה, הופרדה לוגן מאנשי הצוות שלה והאבטחה, וכשחייל אחד ניסה להציל אותה, היא ניסתה לרוץ, מעדה ונפלה. התוקפים תלשו את הבגדים שלה והיכו אותה במקלות הדגלים שהחזיקו בידיהם. בסוף קבוצה של חיילים ונשים מהכיכר חילצו אותה וליוו אותה לבית המלון שלה. בעקבות התקיפה, למרות שסבלה מפציעות, לוגן העדיפה לטוס לארה"ב ופנתה לבית חולים רק שם.

לפי הפרסום באתר של הוועד להגנה על העיתונאים, במשך 18 ימי ההפגנות בקהיר כ-140 כתבים, כולל כתבים זרים רבים, הותקפו או נעצרו במצרים בעת ביצוע תפקידם. בארגון הודו בצער כי ברשותם קיים מידע מועט בלבד על תקיפות מיניות נגד עיתונאיות בעולם, וכי במדריך לכתבים באזורי סיכון שעודכן לאחרונה בשנת 2003 לא נכלל פרק על תקיפות מיניות.

העיתונאית אנג'לה ג'ונסון כתבה ב"דיילי מייל" הבריטי שהיא עברה הטרדה מינית בכיכר, במרחק לא רב מהמקום שבו הותקפה לוגן. היא הוסיפה כי "קיבלתי את זה בתור נתון, שהטרדה מינית קטנה באה עם השטח, אז הדפתי את זה. מעולם לא עלה בדעתי להתלונן בפני הבוסים שלי. מעולם לא רציתי לתת לקולגות סיבה להתייחס אלי בצורה שונה. אך מה שקרה ללארה נתן לנשים כמוני סיכוי לספר את הסיפור שלנו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ