ערב טורניר הטניס, גל רציחות באקפולקו

סדרת רציחות ברוטליות שכוונה נגד נהגי מוניות והותירה 12 גופות מעיבה על פתיחתו של טורניר טניס בעיירת הנופש המקסיקנית

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

סדרת התקפות אלימות שכוונה לנוסעי מוניות בעיירת הנופש המקסיקנית אקפולקו הותירה 12 נהגים ונוסעים מתים. כך דיווחה אתמול (ראשון) המשטרה המקומית באזור, שעות ספורות לפני פתיחת טורניר הטניס המתוכנן במקום.

עיירת הנופש המקסיקנית הפכה בחודשים האחרונים לזירת קרבות עקובים מדם של קרטלי הסמים. נהגי המוניות הפועלים באזור הפכו לעיתים ליעד לסחיטות או גוייסו על ידי הכנופיות לשמש כתצפיתנים או כבלדרי סמים.

מארגני הטורניר הגדול ביותר באמריקה הלטינית הודיעו בהצהרה פומבית כי ממשלת מקסיקו נקטה בכל אמצעי הביטחון הנדרשים לקראת האירוע שנפתח היום.

משטרת מדינת גוררו, בה ממוקמת אקפולקו, דיווחה כי עד כה נעצרו ארבעה בני אדם בחשד שהיו מעורבים בחלק מההתקפות. ברשות החשודים נמצאו אקדחים, רימונים ומצ'טות (סכינים גדולות), שבמשטרה חושדים ששימשו לעריפת ראשיהם של חלק מהקורבנות.

אחת הגופות הכפותות שנמצאו. תצלום: אי-פי

ההתקפות הרצחניות החלו ביום שישי, כאשר חמישה נהגי מוניות נמצאו מתים בתוך ובסמוך למונית שלהן. ביום שבת נמשך הטבח, כאשר נהג נמצא כפות וירוי בסמוך למוניתו, שני נהגים נוספים נמצאו מתים כתוצאה מירי בתוך מוניתם. ראשו של אחד הנהגים נערף. במקביל, פתח חמוש באש לעבר מונית אחרת, וירה למוות בנהג ובשלושת הנוסעים.

ביום ראשון הגיעה האלימות קרוב יותר לחלק התיירותי של העיר, בו אמור להיערך טורניר הטניס. חמש מכוניות הוצתו, וגופת גבר נמצאה מבותרת לחתיכות מחוץ לבניין דירות. במקביל, עשרות מכוניות הוצתו בימים האחרונים באקפולקו, מסיבות שטרם התבררו.

פחד ברחובות אקפולקו. תצלום: אי-פי

מארגי הטורניר אמרו לסוכנות הידיעות אי-פי כי האיגוד קיבל הבטחות מגורמים שונים בממשלת מקסיקו שביטחונם יישמר. "לאחר שנעשתה ההערכה ביטחונית בידי גורם חיצוני למצב ונערכו דיונים עם מארגני הטורניר, אנחנו מרוצים מהצעדים האחראיים שננקטו ומכך שהאירוע נעשה בתמיכה מלאה של השלטונות באקפולקו, משטרת גוררו והגופים הפדראלים של מקסיקו", נמסר בהודעה.

איגוד הטניס המקצועי עידכן באמצעות המייל את השחקנים המשתתפים בטורניר על המצב, הזהיר אותם לבל ייצאו החוצה והמליץ שיישארו בחדרם במלון. האיגוד המליץ לשחקנים להגיע לאקפולקו סמוך ככל האפשר לתחילת הטורניר, ולעזוב מיד לאחריו.

בנסיון להרגיע את המשתתפים, הזכירו מארגני הטורניר כי בחודש אוקטובר נערכה באקפולקו ישיבה של מועצת המנהלים של הוועד האולימפי הבינלאומי, בהשתתפות הנשיא ז'אק רוג.

נלבנדיאן פרש, פרר לא מפחד

שחקן הטניס הארגנטינאי דויד נלבנדיאן אמר ביום שבת כי הוא שוקל לפרוש מהתחרות, מאחר והוא כבר סובל מפציעה במפשעה, ויכול לנצל את המנוחה לקראת גביע דיוויס, שייערך בארגנטינה בתחילת מארס. "זה טורניר נהדר שכיף לקחת בו חלק, אולם כעת זה קצת יותר קשה, בשל המצב הביטחוני באזור. אנחנו (השחקנים) קצת מפוחדים ממה שקורה, ואנחנו מנסים לחשוב מה לעשות בקשר לזה".

מנהל הטורניר ראול זורוטוזה אישר את פרישתו של נלבנדיאן. לדבריו, יש הגזמה לגבי מידת הסכנה הקיימת. "זה יצא מכלל פרופורציה - רמת הדאגה שלנו מהאלימות", אמר זורוטוזה. "אנחנו מודאגים. אבל בהקשר של משחק הטניס, אני סבור שמחכה לנו שבוע גדול".

שחקן הטניס הספרדי דיויד פרר, שזכה בטורניר אקפולקו הקודם, רגוע יותר ביחס לעמיתו והמעיט במידת הסכנה. "אני סבור שהדברים נופחו במידה רבה", אמר פרר. "לנו, שחקני הטניס יש את כל הביטחונות לביטחוננו האישי".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ