רם עמנואל זכה בניצחון מוחץ ויתמנה לראש העיר שיקגו

אחרי שניצח את כל מתחריו עם 55% מהקולות, ראש צוות הבית הלבן לשעבר יזכה להתמודד עם גרעונות ענק, אוכלוסייה מצטמקת.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רם עמנואל, ראש צוות הבית הלבן לשעבר, נבחר הלילה (רביעי) לראש העיר שיקגו, תוך שהוא גובר על חמשת מתחריו.

עמנואל, הלילה. תצלום: רויטרס

המתמודדים המובילים האחרים, נשיא בתי הספר גרי צ'יקו, הסנטורית לשעבר קרול מוזלי בראון ופקיד העיר מיגל דל ואלה קיוו לכפות עליו סיבוב שני, אולם עמנואל זכה ב-55% מהקולות, וכך נמנע מההתמודדות בסיבוב נוספת באפריל. צ'יקו זכה ב-24% מהקולות, בעוד שדל ואלה ובראון זכו ב-9%. שני המתמודדים הנוספים זכו באחוז ובשני אחוז מהקולות.

הבחירות בשיקגו הן הראשונות זה 60 שנה שבהן לא מתמודד ראש עיר מכהן, והראשונה זה יותר מ-20 שנה שבהן ריצ'רד דיילי, ראש העיר היוצא, אינו מתמודד. דיילי הודיע על פרישתו לגמלאות, אחרי שהוא ואביו מילאו את התפקיד ביותר מ-43 מתוך 56 השנים האחרונות. עמנואל עצמו חלק לדיילי כבוד כשאמר כי "ראש העיר היוצא זכה למקום מיוחד בליבנו ובהיסטוריה שלנו".

עמנואל בן ה-51 יהיה ראש העיר היהודי הראשון של העיר. האב לשלושה הוא דמות מוכרת במפלגה הדמוקרטית, הוא הספיק עד כה כבר לעבוד בשירותם של שני נשיאים וייצג את צפון שיקגו בבית הנבחרים בשלוש כהונות. עמנואל ידוע גם בנטייתו להשתלח ובחיבה לקללות.

הנשיא ברק אובמה בירך את עמנואל. "הוא איש שיקגו וחבר", אמר והוסיף כי הוא גאה בהצלחת חברו. "רם יהיה ראש עיר נפלא לאנשי שיקגו".

עמנואל עומד בפני אתגרים אדירים ובהם מצבה הכלכלי העגום של העיר, היעדר המימון לפנסיות של עובדיה ונטישה של התושבים. מבקר העירייה הזהיר באוקטובר כי הגירעון השנתי של העיר עולה על מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ