ספי קרופסקי, סוכנויות הידיעות

יום לאחר רעידת האדמה החזקה שהתרחשה בכרייסטצ'רץ' שבניו זילנד, כוחות ההצלה עזבו את מרכז העיר לאחר שלטענתם אפסו הסיכויים למצוא ניצולים מתחת להריסות. הכוחות מתרכזים באיתור ניצולים בפרבריה של העיר באי הדרומי במדינה.

מהמשטרה נמסר הערב (רביעי) לעיתון ניו זילנד הראלד כי במהלך הלילה (שעון מקומי) לא אותרו ניצולים נוספים. גופותיהם של 71 בני אדם נמצאו עד כה בין ההריסות, אך הרשויות בניו זילנד מעריכות כי מניין ההרוגים יעלה ככל שפעולות החילוץ יימשכו, כשעל פי חלק מההערכות המספר עלול להגיע לכ-300 הרוגים. 431 בני אדם מטופלים כעת בבתי החולים.

ראש ממשלת ניו זילנד, ג'ון קי, אמר הערב כי עד לסוף היום (שעון מקומי) לכוחות ההצלה יהיה מידע אמין ביותר באשר למספר הנפגעים. "ככל שאדם נעדר זמן רב יותר מהבית, כך גוברים הסיכויים שהוא נפגע באסון - אך זה לא אומר שהם מתים", אמר קי בניסיון לשים קץ להערכות הרבות בנוגע מספר הנפגעים. "המשטרה עושה כל שביכולתה כדי לאתר אנשים חיים, בין השאר בעזרת כלבים, אבל הם לא קיבלו עד כה סימנים מעודדים".

הריסות בניין הטלוויזיה בעיר. תצלום: אי-פי

בתוך כך, בכרייסטצ'רץ' נמשכו הערב המאמצים לאתר ישראלים נוספים שהקשר עמם נותק מאז רעידת האדמה. ממשרד החוץ נמסר כי נכון להערב לא נוצר קשר עם 30 ישראלים שעדיין לא אותרו. קונסול ישראל במדינה, תדי פופלינגר, שהגיע לעיר המוכה לאחר הרעש על מנת לאתר ישראלים ששהו בה ובסביבתה, מסר ל"הארץ" מוקדם יותר כי "יש לנו רשימה של ישראלים שנמצאים באזור אך אנחנו מעריכים שרובם לא היו בכרייסטצ'רץ' בזמן רעידת האדמה, ובעיקר רוצים לוודא שכולם יצרו קשר עם משפחותיהם".

"יש שלושה או ארבעה ישראלים שנצפו בוודאות בסמוך למקום האירוע ולגביהם אנחנו פועלים מול השלטונות ביתר נחישות כדי לאתר אותם. רוב הישראלים כבר לא נמצאים כאן למעט כאלו שמעוניינים לבצע סידורים אחרונים, הרוב עזב את העיר". נציג חב"ד בכרייסטצ'רץ', שמואל פרידמן, סיפר כי למבנה הארגון נגרם נזק גדול ולבית הכנסת נזק מועט, אך איש לא נפגע. "בית חב"ד נהרס לחלוטין, היו בו שני בני אדם בזמן רעידת האדמה אבל הם הצליחו לצאת בזמן ולא נפגעו", מסר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ