חשש לחייהם של שניים או שלושה ישראלים השוהים בניו זילנד

ממשרד החוץ נמסר כי ירד ל-15 מספרם של הישראלים השוהים בניו זילנד שטרם נוצר עמם קשר, אולם רובם לא שהו בכרייסצ'רץ'

ספי קרופסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ספי קרופסקי

ככל שנוקפות השעות גובר החשש לחייהם של של בין שניים לשלושה ישראלים השוהים בניו זילנד, כך נמסר היום (שלישי) ממשרד החוץ. המספר הכולל של הישראלים שטרם נוצר עמם קשר ירד ל-15, אולם רובם לא שהו בהכרח בעיר כרייסטצ'רץ' בעת רעידת האדמה.

שגריר ישראל בניו זילנד, שמי צור, הגיע לכרייסטצ'רץ' מהבירה וולינגטון ומשם הוא פועל בסיוע הקונסול תדי פופלינגר כדי לאתר את הישראלים. כמו כן, השגרירות הישראלית בקנברה בירת אוסטרליה תגברה את מקבילתה בוולינגטון כדי לסייע בנושאים קונסולריים שוטפים.

צוותי החילוץ בכרייסטצ'רץ'. תצלום: אי-פי

שי לנואל, מחלץ ישראלי מחברת מגנוס חילוץ ואיתור, פועל באזור האסון זה שלושה ימים כדי לנסות ולאתר ישראלים. בשיחה עם "הארץ" הוא סיפר כי "עד עכשיו הספקנו לאתר מעל 120 ישראלים שלא הצליחו ליצור קשר עם הבית מאז רעידת האדמה וזה צמצם לנו את הרשימה שהיתה מאוד גדולה. אנחנו עדיין עוסקים באיסוף מידע ויש לנו שלושה בני אדם שקיים חשש גדול יותר למצבם".

בנוסף לעופר מזרחי שעל פי עדות חבריו נותר בוואן בזמן שקורת בניין נפלה עליו, צוות החילוץ חרד לגורלם של גבי אינגל ועופר לוי מרחובות. "יש לנו חשש גדול מאוד לגורלם כי הם היו באזור האסון בוודאות לפחות 20 דקות לפני רעידת האדמה", אמר לנואל.

לנואל ציין כי הלילה האחרון (שעון מקומי) היה יחסית שקט והורגשו בו שישה רעשי משנה בלבד, לעומת הלילה הקודם שבו הורגשו יותר מ-20. הוא הסביר כי רעידות המשנה מעכבות את המשך מאמצי החילוץ, וציין כי נכון לאתמול "לא מדובר על חילוץ אלא יותר על מציאת גופות. המצב מאוד מסובך ומסוכן". אל לנואל מצטרפים שני מחלצים נוספים ובהם חיליק מגנוס, ראש חברת החילוץ.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ