מנהיג לוב, מועמר קדאפי: היכונו להילחם על לוב, היכונו להילחם על כבודכם, היכונו להילחם על הדלק

שליט לוב הופיע הערב במפתיע בכיכר הירוקה בטריפולי מול תומכיו; קדאפי להמונים: "אם נדרש לכך, נחמש את התושבים"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

שליט לוב, מועמר קדאפי, הופיע באופן בלתי צפוי בכיכר הירוקה בטריפולי, כשהוא פונה לקהל תומכיו. "אנחנו יכולים לנצח כל תוקפנות אם נדרש לכך, נחמש את התושבים", אמר קדאפי בנאום ששודר בטלוויזיה הלובית. קדאפי קרא לתומכיו להגן על לוב, ועל האינטרסים שלה בתחום הדלק.

המנהיג הלובי נאם בפני תומכיו, כשהוא לובש מעיל וכובע ציידים שכיסה את אוזניו. "היכונו להילחם על לוב, היכונו להילחם על כבודכם, היכונו להילחם על הדלק", קרא לעבר ההמונים. קדאפי, שכבר איבד חלקים מהמדינה לטובת המורדים צעק "הגיבו להם, ביישו אותם" וגם "אנחנו יכולים לגבור על אוייבנו".

קדאפי הפריח נשיקות לעבר תומכיו והניף את אגרופו באוויר. "האומה הזו, אנו אומה של כבוד ויושר, האומה הזו גברה על איטליה (לוב הייתה בעבר מושבה בשליטת איטלקית)".

"אתם חייבים לרקוד, לשיר ולהכין עצמכם...הרוח הזו שבכם חזקה יותר מכל נסיון של הזרים ושל אוייבנו להשמיד אותנו", צעק קדאפי לעבר הקהל הרב שהתאסף בכיכר. "מועמר קדאפי נמצא ביניכם. אני עומד בין האנשים ואנחנו נילחם ואנחנו נהרוג אותם אם בכך הם רוצים".

"הביטו על כוחם של האנשים. זהו כוחם של האנשים שלא ניתן לתבוסה", קרא המנהיג הלובי. "עשו ככל העולה על רוחכם. אתם חופשיים לרקוד, לשיר ולחגוג בכיכר במשך כל הלילה. מועמר קדאפי הוא אחד מכם:.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ