מטוסו הפרטי של שליט לוב נחת בשבוע שעבר בבלארוס

בשלב זה לא ברור מי טס לשם, או איזה מטען העביר המטוס. עם זאת, ייתכן ששליט לוב כבר מכין את הקרקע ליום שאחרי

אבי שרף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי שרף

מטוסו הפרטי של מועמר קדאפי המריא ביום רביעי האחרון מלוב, נחת לקראת לילה במינסק בירת בלארוס וחזר אתמול בצהריים לטריפולי. לא ברור מי היה על המטוס, ונראה כי לא מדובר בקדאפי עצמו, שצולם בסוף השבוע ברחבי בירת לוב.

ביום רביעי בבוקר דיווח שר התחבורה הלבנוני הזמני רזי אל ערידי, כי מטוס לובי פרטי שביקש לנחות בביירות סורב - לאחר שלא הסכים להעביר לשלטונות נמל התעופה את רשימת הנוסעים על סיפונו. השר לא ציין איזה מטוס ניסה לנחות. למחרת דווח על ניסיון של מטוס לובי פרטי להגיע למלטה; גם הוא סורב. בשני המקרים הועלו בכלי תקשורת בינלאומיים השערות שונות לגבי זהות הנוסעים - כלתו של קדאפי, בתו עיישה, או אפילו אשתו ספיה פרקש.

המטוס שנחת במינסק ביום רביעי בלילה הינו מדגם פאלקון 900, אחד משלושה מטוסים המשמשים את קדאפי בטיסותיו לחו"ל (השניים הנוספים הם מדגם איירבוס 300 ו-340). בשלב זה לא ברור מי טס לשם, או איזה מטען העביר המטוס. עם זאת, ייתכן ששליט לוב כבר מכין את הקרקע ליום שאחרי.

העיתון כריסטיאן סיינס מוניטור, שדן ביעדי המילוט השונים העומדים בפני השליט, העלה את שמה של בלארוס, הדיקטטורה האחרונה באירופה, כאפשרות ממשית. לטענת העיתון, הנשיא אלכסנדר לוקאשנקו הינו בעל ברית קרוב של לוב מבחינה צבאית, כלכלית ופוליטית. בלארוס נחשבת לעיר מקלט לרודנים ודמויות שנויות במחלוקת ואירחה בעבר את נשיא קירגיזסטאן המודח, קורמנבק בקייב, ואת מכחיש השואה יורגן גראף. בלארוס אף הסכימה להעניק מקלט לרודן הסרבי סלובודן מילושביץ', שהיה בעל ברית קרוב של לוקאשנקו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ