בשל קשריה עם המשטר הישן בתוניסיה: שרת החוץ של צרפת מישל אליו-מארי התפטרה

אליו-מארי נהפכה למטרה לביקורת ציבורית נוקבת בצרפת. "לא עשיתי כל רע", כתבה במכתב ההתפטרות שהגישה לסקרוזי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

שרת החוץ של צרפת, מישל אליו-מארי הגישה היום (ראשון) את התפטרותה לנשיא, ניקולא סרקוזי, בעקבות הביקורת הציבורית שהופנתה נגדה בשל קשריה עם המשטר המובס בתוניסיה. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית, אליו-מארי הדגישה במכתב ההתפטרות כי היא פעלה כשורה.

"בעוד שאני חשה שלא עשיתי כל רע, החלטתי לעזוב את תפקידי כשרת חוץ", כתבה לסרקוזי. "אני מבקשת ממך לקבל את התפטרותי", נאמר במכתב שנפתח בפנייה "ניקולא היקר", בכתב יד.

"זה כמו שבועות שאני מהווה מטרה למתקפות פוליטיות ואז בתקשורת, שמשתמשות לשם יצירת חשד באי-אמיתות ובהכללות... החיים הפרטיים של משפחתי הם שסבלו הטרדה אמיתית מצד כלי תקשורת מסוימים...".

לדבריה, העובדה שישנם אנשים שמעוניינים להשתמש במה שהיא מגדירה כ"קנוניה" כדי לגרום לאנשים להאמין בהיחלשותה של מדיניות החוץ הצרפתית - אינה מקובלת עליה. היא עצמה, היא כותבת, אינה מעוניינת לשמש למטרה זו.

סרקוזי, שאמור מאוחר יותר היום לשאת נאום שישודר בטלוויזיה, צפוי למנות תחתיה את שר ההגנה אלן ז'ופה, ששימש ראש ממשלה ושר חוץ בשנות ה-90'.

מעמדה של אליו-מארי התערער בשל גילוי הקשרים שלה ושל משפחתה למשטרו של זין אל-עבדין בן עלי, ומשום שהציעה שצרפת תסייע למשטרה התוניסאית לדכא את ההתקוממות העממית. בין היתר, התברר כי עם פרוץ המהומות היא שהתה בחופשה בתוניסיה ואף השתמשה במטוסו הפרטי של איש עסקים מקומי המקושר למשטרו של בן עלי. כאשר נדרשה להגיב לביקורת, אמרה: "כשאני בחופשה, אני לא שרת חוץ".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ