קפסולות זמן אותרו בין ההריסות בכרייסטצ'רץ'

הקפסולות נמצאו מתחת לפסל של מייסד המחוז שקרס בשל רעידת האדמה. עדיין לא ידוע מה כתוב בהן, אך ראש העיר התרגש מהגילוי

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

בין ההריסות שנגרמו בשל רעידת האדמה החזקה שפקדה את העיר כרייסטצ'רץ' שבניו זילנד, התגלה מסר מהעבר. מפעיל מנוף שפעל בכיכר הקתדרלה במרכזה של העיר איתר שתי קפסולות זמן שהוטמנו מתחת לפסלו של ג'ון רוברט גודלי, מייסד מחוז קנטרברי שבו נמצאת העיר. פסלו של המייסד שנבנה ב-1867 קרס עקב רעידת האדמה.

עדיין לא ידוע מה כתוב בקפסולות שהועברו לבדיקה, מכיוון שהן נשחקו במרוצת השנים וגם ככל הנראה נפגעו כתוצאה מרעידת האדמה. ראש העיר בוב פארקר סיפר בראיון לתקשורת המקומית כי הרגיש "כאילו זכיתי בלוטו" לאחר שנמסרו לו שתי הקפסולות והגדיר את הגילוי כ"יוצא דופן".

הפסל שקרס בניו זילנד. (תצלום: אי-פי)

במקביל לגילוי דיווח מנהל המוזיאון העירוני בכרייסטצ'רץ', אנתוני רייט, כי נמצאה קפסולה שלישית בהריסות הקתדרלה העירונית אך עדיין לא ידוע אם בתוכה הוטמן מכתב נוסף. "אנשים ירצו מאוד לדעת מה נמצא בקפסולות", מסר רייט והוסיף כי הן הריחו כמו גבינה כחולה וכי ניתן היה להבין רק שתי מילים בתוכן: "על ידי" ו-"הוקם".

גילן של הקפסולות עדיין לא ידוע, אך ישנן כמה אפשרויות. הראשונה היא שהן הוטמנו עם בניית הפסל ב-1867, אך יתכן גם כי הן הוטמנו ב-1933, כשהפסל הושב למיקומו המקורי לאחר שהועבר מהכיכר ב-1918.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ