אחמד שפיק, ראש ממשלת המעבר במצרים, התפטר מתפקידו

התנועות מחוללות המהפכה במצרים התמידו בסירובן לתת לגיטימציה לאחמד שפיק, שמונה על ידי מובארק. בשבוע האחרון נערכו הפגנות בכיכר א-תחריר

עמירה הס
קהיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירה הס
קהיר

ראש ממשלת המעבר במצרים, אחמד שפיק, הודיע הבוקר (חמישי) על התפטרותו. המועצה הצבאית העליונה המושלת בפועל, קיבלה את התפטרותו ובמקומו מונה לתפקיד שר התחבורה לשעבר, עיסאם שרף.

מאז הודח הנשיא חוסני מובארק, התנועות מחוללות המהפכה התמידו בסירובן לתת לגיטימציה לשפיק - שמונה ב-29 בינואר על ידי הנשיא לשעבר בניסיון להרגיע את הציבור המפגין. התביעה להתפטרות שפיק והתפטרות ממשלתו איחדה את כל התנועות, שאף שבו להפגין בכיכר א-תחריר באורח קבע במהלך השבוע האחרון והודיעו שלא יעזבו אותה כל עוד ממשלת שפיק תמשיך לכהן.

אם לשפוט לפי שיחות בפייסבוק שהתקיימו לאחר ההודעה על התפטרותו - תנועות "תחריר" ממשיכות לדרוש את פיטורי הממשלה כולה ואינן מסתפקות בהתפטרות שפיק בלבד. שרף התפטר לפני שלוש שנים מתפקידו כשר התחבורה משום שלדבריו לא גילה רצון פוליטי לשים קץ להזנחה הממשלתית במגזר התעבורה.

אתמול התכנסו בקהיר שרי החוץ החברים בליגה הערבית ועמדו דקת דומייה לזכר המפגינים שנהרגו באחרונה בהפגנות במדינות ערב. "זו פגישה ראשונה של העידן החדש, עידן המהפכה", אמר מזכ"ל הליגה הערבית עמר מוסא, המועמד להחליף את מובארק. שר החוץ המצרי הנוכחי אחמד אבו אל-ריט, ששירת תחת מובארק, אמר בכינוס כי ההפגנות במדינתו היו "המרהיבות ביותר בהיסטוריה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ