מיכאל גורבצ'וב נגד ולדימיר פוטין: קרא לו לא להתמודד שוב לנשיאות

ביום הולדתו השמונים, נשיא ברה"מ לשעבר לא חוסך בביקורת

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

נשיאה לשעבר של ברית המועצות, מיכאיל ג'ורבצ'וב, שחגג שלשום את יום הולדתו ה-80, האשים את ראשי רוסיה בהשבת גלגלי הדמוקרטיה לאחור, וקרא לראש הממשלה ולדימיר פוטין ללמוד לקח מהמתחולל בעולם הערבי ולא להציג את מועמדותו לנשיאות בשנה הבאה.

"פוטין כיהן כבר כנשיא והוא מכהן היום כראש ממשלה. לו הייתי במקומו לא הייתי מתמודד לנשיאות", אמר גורבצ'וב בראיון לשבועון ארגומנטי אי פקטי. בדבריו התייחס גורבצ'וב לרמזיו של פוטין שלפיהם בכוונתו להציג מועמדות בבחירות לנשיאות ב-2012, או לתמוך פעם נוספת במועמדותו של בן חסותו, הנשיא המכהן דמיטרי מדוודב. אם פוטין יתמודד וינצח בבחירות 2012, הוא יהיה רשאי להתמודד לכהונה נוספת של שש שנים גם ב-2018.

"אנשים לא רוצים להיות אספסוף, עדר המובל במשך עשרות שנים בידי אותם הרועים", אמר גורבצ'וב, שהצביע אל ההתקוממות בעולם הערבי כראיה לצדקת טענתו. "הנשיא המודח חוסני מובארק נשאר זמן רב מדי בשלטון, לאנשים נמאס ממנו", הוסיף. גורבצ'וב הבהיר שהוא מחבב את שני ראשי המדינה, במיוחד בתור אזרחים.

"אבל על שניהם להבין: זמנם מוגבל", ציין מנהיגה לשעבר של ברה"מ, שחולל בשנות השמונים רפורמות דמוקרטיות שהאיצו את נפילת הגוש הסובייטי.

גורבצ'וב זוכה עדיין לאהדה רבה בציבור על חלקו בתהליכים שהובילו לנפילת ברה"מ. שלשום העניק לו הקרמלין אות הוקרה ליום הולדתו ה-80, שחל ב-2 במארס.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ