מספר 2 באל-קאעדה, איימן אל-זוואהירי, קרא למצרים לכונן משטר איסלאמי

בהודעה מוקלטת שפורסמה באינטרנט, קרא אל-זוואהירי להוגים מאוניברסיטת אל-אזהר להוביל את המאבק להחלת השריעה במדינה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מספר 2 באל-קאעדה קורא למצרים לכונן במדינה משטר איסלאמי. סגנו של אוסאמה בן לאדן, איימן אל-זוואהירי, אמר בהודעת מוקלטת שפורסמה באינטרנט כי דרישת העם המצרי לכונן משטר איסלאמי היא עובדה בולטת במציאות המצרית. לדבריו, זוהי דרישתו של הרוב במדינה וגורמים זרים מנסים למנוע ממנו לממש אותה.

לפני שנהפך לסגנו של מנהיג אל-קאעדה, עמד אל-זוואהירי המצרי בראש ארגון שהיה אחראי לגל טרור במצרים בשנות התשעים. חלק מהמתקפות כוונו נגד תיירים.

בהודעתו, פנה אל-זוואהירי להוגים המוסלמים באוניברסיטת אל-אזהר בקהיר וקרא להם להוביל את המאבק להחלת החוק האיסלאמי במדינה. מדובר בתפנית בעבור אל-זוואהירי, שלא אחת לעג למוסד הפועל בחסות שלטונות מצרים. כעת הוא כינה את האקדמאים מאל-אזהר "אריות האומה".

הוא האשים את ארה"ב בכך שהיא מנסה לקלקל את המהפכה באמצעות כינון משטר-בובה במצרים ובתוניסיה. "אמריקה שתקה במשך שלושים שנה בנוגע לשחיתות ולגניבות של מובארק ובני משפחתו ולא דיברה על העברת השלטון עד שהמנגנון הביטחוני נכשל בדיכוי ההתקוממות", אמר.

אל-זוואהירי הזהיר את המצרים שלא יתנו אמון במפקד הצבא חוסיין טנטאווי, שניצב כעת בראש המועצה הצבאית שתפסה את מקומו של מובארק בצמרת השלטון המצרי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ