פעילי אופוזיציה במצרים: אנשי כוחות הביטחון מנסים להשמיד מסמכים

הפעילים הפגינו מול מפקדותיו של מנגנון "מודיעין ביטחון המדינה" בכמה ערים, ועל פי דיווחים שונים הצליחו להשתלט על המפקדה בעיר נאצר

עמירה הס
קהיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירה הס
קהיר

פעילי האופוזיציה במצרים מפגינים היום (שבת) ואתמול מול מפקדותיו של מנגנון "מודיעין ביטחון המדינה", האחראי על ביטחון הפנים במצרים, בכמה ערים מרכזיות. המפגינים דורשים לשחרר עצירים ולמנוע מאנשי המנגנון להשמיד מסמכים וארכיונים, והערב על פי דיווחים שונים במדינה, הם הצליחו לפרוץ ולהשתלט על אחת המפקדות בעיר נאצר.

כמו כן הערב נערכו הערב הפגנות מול מפקדות הארגון בערים 6 באוקטובר וזקאזיק. אתמול הפגינו הפעילים באלכסנדריה, שבה השתלט הצבא על המבנה וזאת כדי להשמיד מסמכים. לדבריהם, אנשי המנגנון העלו באש מסמכים, כדי להקשות על חקירת האשמות נגד בכירי המנגנון, שהוא חלק ממשרד הפנים.

לאחר שביום חמישי נענתה דרישת תנועות "מהפכת 25 בינואר" לפטר את אחמד שפיק, ראש הממשלה שמינה הנשיא לשעבר חוסני מובארק, הודיעו הפעילים כי ימשיכו לדרוש את מילוי שאר התביעות, ובראשן פירוק המנגנון שהיה אחראי על מעצרים שרירותיים, עינויים ורדיפה של פעילים פוליטיים.

מאז הודח הנשיא מובארק, התנועות מחוללות המהפכה התמידו בסירובן לתת לגיטימציה לשפיק - שמונה ב-29 בינואר על ידי הנשיא לשעבר בניסיון להרגיע את הציבור המפגין. התביעה להתפטרות שפיק והתפטרות ממשלתו איחדה את כל התנועות, שאף שבו להפגין בכיכר א-תחריר באורח קבע במהלך השבוע האחרון והודיעו שלא יעזבו אותה כל עוד ממשלת שפיק תמשיך לכהן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ