שר הפנים הגרמני: "קיום האיסלאם בגרמניה אינו מעוגן היסטורית"

המינוי החדש של מרקל כבר מעורר סערה

דנה הרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה הרמן

כתבת "הארץ" באירופה

פאריס. שר הפנים החדש של גרמניה, הנס-פטר פרידריך, שנכנס לתפקידו רק ביום רביעי שעבר כבר הספיק לגרום כאב ראש לממשלתו. זאת לאחר שהסתבך בוויכוח על הרב-תרבותיות במדינה ועל השתלבותם של 4 מיליון המוסלמים בה. הוא טען כי האסלאם איננו חלק מרכזי מדרך החיים הגרמנית.

"קיום האיסלאם בגרמניה אינו מעוגן על ידי ההיסטוריה", אמר פרידריך במסיבת העיתונאים הראשונה שלו כשר פנים. את הדברים אמר השר הטרי למחרת הפיגוע בנמל התעופה של פרנקפורט ביום רביעי שעבר - בו נרצחו שני אנשי צוות אוויר אמריקאים ונפצעו עוד שניים בידי מהגר מוסלמי קנאי מקוסובו.

פרידריך מצטרף לפוליטיקאים אחרים שהביעו באחרונה את דעתם על הרב-תרבותיות באירופה. רק בחודש שעבר אמר ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון כי הגישה נכשלה בבריטניה וגרמה למוסלמים צעירים רבים לנטות לאיסלאם הקיצוני.

האוכלוסיה המוסלמית בגרמניה היא השניה בגודלה באירופה אחרי צרפת - והמיעוט המוסלמי הגדול ביותר הוא טורקי.

ראש האופוזיציה דיטר ויפלשפיץ, מהמפלגה הסוציאל דמוקרטית, אמר כי דברי פרידריך היו "שטויות" וכי השר החל את תקופת כהונתו בהצגת "שיפוט עלוב". פרידריך התמנה לשר פנים לאחר שהקנצלרית אנגלה מרקל נאלצה לבצע חילופי גברי בקבינט שלה, בעקבות התפטרותו המתוקשרת של שר ההגנה קרל-תאודור צו-גוטנברג בגלל שערוריית הגניבה הספרותית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ