סקר עמדות עולמי: ישראל בתחתית הטבלה

סקר מקיף של הבי-בי-סי מלמד כי ישראל נתפסת כמדינה בעלת השפעה שלילית. את תחתית הטבלה ישראל חולקת עם איראן ופקיסטאן

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

סקר עמדות עולמי שנערך עבור הבי-בי-סי מלמד כי ישראל חולקת את תחתית הטבלה יחד עם פקיסטאן, צפון קוריאה ואיראן. המשתתפים בסקר, שנערך בקרב 28 אלף בני אדם ב-27 מדינות, התבקשו לדרג 17 מדינות כבעלות השפעה חיובית או שלילית על העולם. על פי התוצאות, ישראל ממוקמת במקום הרביעי מהסוף, קרי בעלת השפעה שלילית ביותר על העולם, כאשר מתחתיה רק פקיסטאן, צפון קוריאה ואיראן.

סקר העמדות העולמי של הבי-בי-סי נערך מדי שנה מאז 2005, ובאופן כמעט קבוע ישראל ממוקמת בו במקום נמוך באופן מדאיג. השנה מקומה של ישראל מעט השתפר - כבשנים קודמות, 49% מהנשאלים דירגו אותה כבעלת השפעה שלילית על העולם, אולם מספר הרואים אותה כבעלת השפעה חיובית עלה מ-19% ל21%.

את איראן דירגו 59% מהנשאלים כבעלת השפעה שלילית על העולם, לעומת 16% שדירגו אותה כבעלת השפעה חיובית. את צפון קוריאה דירגו 55% כבעלת השפעה שלילית, לעומת 16%. ואת פקיסטאן דירגו 56% כשלילית, לעומת 17% כחיובית.

מתוך 27 מדינות שהשתתפו במשאל, 22 מדינות דירגו את ישראל כשלילית, 22 דירגו אותה כחיובית וב-3 מדינות הדעות היו חלוקות. על אף שלא היו תנודות משמעותיות ביחס כלפי ישראל, מספר מדינות שינו את עמדותיהן כלפיה. בארה"ב, בעוד מספר המדרגים את ישראל כבעלת השפעה חיובית לא השתנה (43%), 41% דירגו אותה כבעלת השפעה שלילית - עליה של עשרה אחוז מהסקר הקודם. מדינות נוספות שנטו לדרג את ישראל כחיובית הן רוסיה, גאנה - שם עלה אחוז התומכים בישראל מ-21 ל-32% - והודו.

המדינות שזכו לדירוג הגבוה ביותר בעולם כבעלות השפעה חיובית הן גרמניה (62% בעד מול 15% נגד), בריטניה (58% בעד מול 17% נגד), קנדה 57% בעד מול 12%) והאיחוד האירופי (57% בעד מול 18% נגד). גם התדמית של ארה"ב השתפרה השנה, בפען הרביעית ברציפות, אולם היא עדיין ממוקמת במקום ה-8 בלבד, כאשר רק 49% רואים אותה כבעלת השפעה חיובית, מול 31% שרואים אותה כבעלת השפעה שלילית.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ