בריטניה תאסור הצגת סיגריות וטבק בחנויות

החוק ייכנס לתוקפו בשנה הבאה והוא חלק מתוכנית ממשלתית להקטנת אחוז המעשנים בממלכה לפחות מ-20%

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

ממשלת בריטניה הכריזה אתמול על חוק האוסר להציג סיגריות ומוצרי טבק בחנויות באנגליה. מהלך דומה מתוכנן בעתיד גם בסקוטלנד ובצפון אירלנד. החוק ייכנס לתוקפו בחנויות גדולות החל מאפריל 2012, ובשאר החנויות כעבור שלוש שנים. בכך מצטרפת הממלכה הבריטית לקנדה ולאירלנד שהכריזו על מהלך דומה.

הממשלה הבריטית תתחיל לדון בקרוב גם בשאלה אם ארצה צריכה להיות המדינה הראשונה באירופה שבה יימכרו סיגריות ומוצרי טבק אחרים באריזה "נקייה" - חפה מסממנים מזהים.

שר הבריאות, אנדרו לנסלי, אמר כי יעד הממשלה הוא להקטין את אחוז המעשנים הבוגרים באנגליה מ-21.2% ל-18.5% או אפילו פחות עד סוף 2015.

אך בעוד במערכת הבריאות מביעים תמיכה נלהבת בצעדים, הודיע איגוד חנויות הנוחות כי לחנויות קטנות ייגרם נזק רב. לדבריו, האיסור יגרום להעלאה של 40 מיליון ליש"ט בהוצאות החנויות, ובה בעת, "אין שום הוכחה שהצעד יפחית את העישון בקרב צעירים".

אגף המזון באגודת הקמעונאים הבריטית הודיע כי "אין הוכחה שאילוץ חנויות להסתיר סיגריות יגרום לשינויים כלשהם. הצעד הזה מעלה את ההוצאות של הקמעונאים, שנאלצים לשנות את מבנה החנויות, ויפריע ללקוחות שיצטרכו להמתין זמן רב יותר שירות".

מתנגדים נוספים לצעד טוענים שיגרום לעליית המכירות הלא חוקיות ויגביר את הזיופים, כיוון שיהיה קל יותר לזייף חבילות שארוזות בנייר חלק.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ