פוטין ניגן בפסנתר באירוע צדקה לילדים חולי סרטן, אך הכסף לנזקקים לא הגיע

ראש ממשלת רוסיה שינה תדמית, אך ספג ביקורת קשה

ניו יורק טיימס
אנדרו קרמר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס
אנדרו קרמר

מוסקווה. כל ערוץ טלוויזיה רוסי משדר ללא הרף את תמונותיו של ראש הממשלה, ולדימיר פוטין, רוכב על סוס, גולש בשלג או מטיס מטוס. הוא נראה גם צד נמרים ורודף אחר לווייתנים, הכל במסגרת בניית תדמית הגבר הקשוח.

ואולם, בדצמבר חזו הצופים בפן מעודן קצת יותר של ראש ממשלתם. אף על פי שאינו מוכר כמוזיקאי מחונן, שר פוטין בקול ערב למדי ובליווי תזמורת ג'אז. בהמשך גם ניגן בפסנתר.

האירוע התרבותי היה במסגרת ערב התרמה לבתי חולים לילדים חולי סרטן אולם כעת, לאחר שלושה חודשים, טוענת אמה של נערה בת 13, שהאמינה שבתה תיהנה במידת מה מהתרומות, שהכסף מעולם לא הגיע לבתי החולים. האם שלחה מכתב גלוי לרשויות ולכלי התקשורת ומכתבה עורר סערה ציבורית ברוסיה.

פוטין לא הואשם חד-משמעית בהיעדר המימון לבניית מחלקות האונקולוגיה לילדים, אולם המכתב רמז לכך שמטרת קונצרט הצדקה היתה להציב את פוטין במרכז הבמה ולחשוף את כישרון הזמרה והניגון שלו, ולאו דווקא לסייע לילדים חולי סרטן.

הרשויות הרוסיות הכחישו טענות אלה. לפי מכתבה של האם, שלושה חודשים לאחר הקונצרט, ששמו היה "להאמין בחלום" בהשתתפות שרון סטון וקווין קוסטנר וידוענים רבים נוספים, "לא השתנה דבר במחלקה האונקולוגית בבית החולים בסנט פטרבורג", שבו מאושפזת בתה.

"אני מבינה שאנשים עושים רבות למען עצמם, אולם האם הם חייבים להיעזר בילדים חולים?", תהתה האם במכתבה, מבלי להתייחס לראש הממשלה או לאירוע ההתרמה עצמו.

עד כה לא ברור אם אכן גויסו תרומות באירוע ואם הכספים חולקו לפי התכנון. בנוסף, העיתון הרוסי קומרסאנט דיווח שלשום כי קרן הצדקה הוקמה רק כמה ימים לפני הקונצרט, זמן רב לאחר שהאירוע תוכנן.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ