איטלקים נשלחו למרוקו לשנות את שנת לידת הקטינה של ברלוסקוני

לפי עיתון איטלקי הדבר נעשה לפני פתיחת משפטו של ראש הממשלה, המואשם בשידול "רובי" כארימה לזנות

סביונה מאנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סביונה מאנה

שני אזרחים איטלקים ניסו לשחד פקידה בלשכת מרשם האוכלוסין במרוקו כדי שתשנה את תאריך הלידה של צעירה העומדת במרכזה של שערוריית המין שבה מעורב סילוויו ברלוסקוני. כך טוען העיתון האיטלקי איל פאטו קואוטידיאנו, שפרסם אתמול כתבת תחקיר גדולה בפרשה. ברלוסקוני צפוי לעמוד בחודש הבא לדין בגין חשד לשידול לזנות של הקטינה.

לפי העיתון, המכנה את ראש הממשלה "הסולטן של ארקורה" על שם מעונו ליד מילאנו, באו ב-7 בפברואר השנה שני אזרחים איטלקים ללשכת מרשם האוכלוסין בפקיק בן סלח, עיירת הולדתה של כארימה אל מחרוג', שהתפרסמה בכינוי "רובי", והציעו לאחראית על הלשכה "סכום כסף משמעותי" כדי שתחליף את תעודת הלידה של כארימה. תעודת הלידה הוצאה ידנית ביום הולדתה, 1 בנובמבר 1992. האזרחים ביקשו שהתעודה החדשה תישא את התאריך 1 בנובמבר 1990. אם כארימה נולדה ב-1990, היה נשמט הטיעון המרכזי בתביעה שהוגשה נגד ברלוסקוני, לפיו שידל אותה לזנות בהיותה עדיין קטינה, ב-2009.

לפי הנאמר בכתבה, שני האיטלקים שהיו מלווים במתורגמן מרוקאי פנו למנהלת הלשכה והציעו לה לשתף עמם פעולה. "תחילה הסבירו לה שהם מעוניינים להציץ במסמכיה האישיים של כארימה; אחר כך הבהירו שתאריך הלידה אינו התאריך ?הנכון' ושיהיה אולי צורך לתקן את הטעות בהנפקת תעודה חדשה שעליה שנת הלידה ?הנכונה', 1990".

הפקידה, שבכתבת התחקיר נקראה פטימה, היססה. "ההצעה היתה מפתה, אבל לבסוף סירבתי מחשש להסתבך בצרות ולסבך בכך גם את בת ארצי", אמרה לכתבי העיתון, שעמו יצרה קשר באמצע פברואר כדי להציג את סיפורה. "הפעם הכסף לא הועיל ושליחת הציבור העדיפה להישאר נאמנה לחובתה", כתב איל פאטו שתהה בכותרתו "מי שלח אותם?".

ב-6 באפריל אמור ראש ממשלת איטליה להתייצב בבית המשפט בפרשת "רובי", שבה הוא מואשם לא רק בשידול לזנות של קטינה, אלא גם בניצול לרעה של שררה והפעלת לחצים על המשטרה, זאת כדי שתשחרר את הצעירה המרוקאית ממעצר בטענה שהיא "נכדתו של נשיא מצרים חוסני מובארק". ברלוסקוני, המסובך במשפטי שחיתות ושערוריות מין כבר שנים, אמור לחזור בימים אלה לדוכן הנאשמים גם בפרשיות אחרות לאחר שחוק חסינות שגונן עליו ממשפט נפסל באחרונה חלקית בידי בית המשפט העליון. ואולם עתה, הוא פועל במשנה מרץ לחולל רפורמה גורפת במערכת המשפט, שככל הנראה תספק לו חגורת ביטחון חדשה מפני העמדה לדין.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ