תחנת הרדיו היהודי בפאריס ביטלה ראיון עם מרין לה פן

זאת, עקב לחץ של ארגונים יהודים שהתנגדו לעצם הענקת הבמה למנהיגת הימין הקיצוני

יעל גרינפטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעל גרינפטר

לאחר שבתחילת השבוע רעשה צרפת נוכח תוצאות סקר שלפיו מרין לה פן, מנהיגת החזית הלאומית, מובילה בין המועמדים בבחירות לנשיאות שיתקיימו ב-2012, הודיעה הנהלת רדיו ז'י, תחנת הרדיו של הקהילה היהודית בצרפת, על שידור ראיון עם לה פן. ואולם, הארגונים היהודיים הביעו זעזוע והתנגדות חד-משמעית לדבר, ואילצו את הנהלת הרדיו לבטל את הראיון. הלשכה הלאומית למלחמה באנטישמיות דיווחה למשל על "תלונות רבות של אנשי הקהילה היהודית שהזדעזעו מעצם הזמנתה של לה פן לתחנה היהודית".

לפי היומון לה פיגארו הגדירה אגודת הסטודנטים היהודים את החזית הלאומית כתנועה "אנטישמית וגזענית" וקבעה כי היוזמה שנקט רדיו ז'י "מסוכנת ופסולה". בהודעת האגודה נאמר כי "היוזמה היתה יוצרת הרושם שלפיו הקהילה היהודית ומוסדותיה מקבלים את מרין לה פן".

ההודעה עוררה את זעמה של לה פן, שראתה בריאיון אפשרות להכשיר את תנועתה ותדמיתה בפני קהל הבוחרים היהודי. במסר שהופץ באתר האינטרנט של תנועתה כתבה כי "רדיו ז'י הודיע לי, כי בשל איומים על חיי אנשים הוחלט לבטל את הראיון". לדבריה, "מטרת האיומים היתה למנוע מ'בני עמנו היהודים' לשמוע את דבריי, ולהבהיר להם שאין כל סיבה לחשוש מהחזית הלאומית. נמנע ממני לומר שאנו לא אנטישמים, גזענים או שונאי זרים אלא פטריוטים, וככאלה אנו מגינים על כל הצרפתים. שיטת האיומים על חיי אדם היא פשיסטית, אנטי-רפובליקנית ואנטי-דמוקרטית", אמרה. לה פן הוסיפה שמי שמזינים את האנטישמיות הם לא חברי תנועתה אלא תנועות מוסלמיות קיצוניות "שאהודים על הסוציאליסטים וחברים בממשלה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ