כוחות קדאפי כבשו את ראס לנוף; הליגה הערבית קראה לאזור אסור בטיסה בלוב

כוחות נאמנים לקדאפי הצליחו להשתלט היום על העיר ראס לנוף, שהמורדים כבשו לפני שבוע

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הקרבות בין כוחותיו של שליט לוב, מועמד קדאפי והמורדים המשיכו להשתולל היום (שבת), בעוד הלחץ החיצוני על הרודן המשיך להתגבר.

כוחות נאמנים לקדאפי הצליחו להשתלט היום על העיר ראס לנוף, שהמורדים כבשו לפני כשבוע. כתבים שהוזמנו למקום דיווחו כי העיר נטושה.

הגנרל עבדל פתח יונס, שר הפנים לשעבר שעזב את משטר קדאפי, אמר כי כוחות קדאפי הצליחו להתקדם לאזורים שבשליטת המורדים. לדבריו, הם הצליחו להעמיק כ-77ק"מ מעבר לראס לנוף וכ-40 ק"מ מעבר לעיר ברגה.

כוח מורדים. איבדו את השליטה בראס לנוף לאחר שבוע. תצלום: אי-פי

בתוך כך, משחתת וצוללת של הצי האמריקאי חצו היום את תעלת סואץ לים התיכון כחלק מהמאמץ האמריקאי לקדם כוחות לאזור לוב.

הליגה הערבית הודיעה כי החליטה לקיים מגעים ולשתף פעולה עם ממשלת המורדים בבנגזי. היא קראה היום למועצת הביטחון של האו"ם לאכוף אזור אסור לטיסה מעל לוב כדי לסכל את פעילות חיל האוויר של קדאפי במלחמתו נגד המורדים הקוראים להדחתו. הליגה קיימה מגעים ראשונים עם ראשי המורדים, והקריאה שלה גובתה בפנייה של ראש ממשלת המעבר של המורדים, מוסטפה עבדל עזיז, שפנה בתחינה לקהילה הבינלאומית לאשר את האזור האסור בטיסה.

אם אכן יוחלט בקהילה הבינלאומית לנקוט בצעד זה, הדבר יחייב את המדינות המשתתפות במאמץ האכיפה לתקוף את כוחות הנ"מ של לוב ובעת הצורך ליירט גם מטוסים שיפרו את האיסור - צעדים שכמוהם כהכרזת מלחמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ