ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית: "ייתכן שליבת אחד הכורים נפגעה"

ראש סבא"א אמר כי למרות ההתפתחויות המדאיגות, הוא מאמין שהמצב שונה מזה ששרר בצ'רנוביל

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א), יוקיה אמאנו, אמר היום (שלישי) כי נזק מוגבל בהיקפו נגרם ככל הנראה לליבת כור מספר 2 בפוקושימה, שנפגע בשל רעידת האדמה הקשה.

במסיבת עיתונאים סיפר אמאנו כי הנזק לליבת הכור מוערך בפחות מ-5%. הוא הוסיף כי על אף ההתפתחויות "המדאיגות" במשבר הגרעיני ביפאן, הוא מאמין שהמצב שונה מזה ששרר בצ'רנוביל ב-1986.

אמאנו, אזרח יפאן, מתח ביקורת מרומזת על התנהלות הממשל ופקידיו במשבר כשאמר שהגורמים הרשמיים במדינה צריכים לספק לסוכנות מידע טוב יותר במהירות רבה יותר.

משפחה יפאנית מסתגרת בביתה מחשש לקרינה. תצלום: אי-פי

החשש מפני אסון גרעיני חמור ביפאן גבר היום לאחר פיצוץ רביעי שאירע בשעות הבוקר המוקדמות בכור. בנוסף, התעורר החשש שהקרינה הרדיואקטיבית תנשא עם הרוחות לטוקיו, אך מומחים למזג אוויר העריכו כי הרוחות השתנו והפיצו את הקרינה אל האוקינוס השקט, הרחק מחופי יפאן ומזרח אסיה.

במהלך היום הורגשו ביפאן כמה רעידות משנה, החזקות שבהן בעוצמה של 6 בסולם ריכטר, אולם לא דיווח על נפגעים ולא פורסמה בעקבותיהן אזהרת צונאמי.

החשש מחשיפת אזרחים רבים לקרינה מסוכנת הביא את הממשל להורות ל-140,000 אזרחים להישאר בבתיהם לאחר הפיצוץ בשעות הבוקר. אתמול בלילה נשא ראש ממשלת יפאן, נאוטו קאן, נאום מיוחד בו הוא הודיע על פינוים של עשרות אלפי תושבים מבתיהם בשל החשש מקרינה. .

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ