צבא לבנון: איתרנו ופירקנו מתקן ריגול ישראלי ליד צור

צבא לבנון הודיע כי המתקן שנמצא ליד צור, כלל מצלמת ריגול שחלשה על רצועת חוף נרחבת. בדצמבר, נטען, נתגלו 2 מתקנים דומים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

צבא לבנון הודיע היום (חמישי) כי איתר ופירק מתקן ריגול ישראלי סמוך לעיר הנמל צור. מהודעת הצבא עולה כי המתקן כלל מצלמת ריגול, מכשירים לקבלת ושליחת אותות ומערכת קירור. לטענת צבא לבנון, מדובר במערכת ריגול לטווח ארוך, שהוסתרה בתוך כיסוי דמוי סלע.

צבא לבנון מסר עוד כי מתקן הריגול חלש על רצועת חוף נרחבת והופעל בידי מל"ט (מטוס ללא טייס). בהודעה נאמר כי צבא לבנון פעל על סמך מידע מודיעיני שהגיע לידיו מחיזבאללה.

מתקן הריגול המוסווה שנמצא לטענת צבא לבנון, היום. תצלום: אי-פי

בדצמבר אשתקד הודיע צבא לבנון כי גילה ופירק שני מתקנים דומים שישראל הטמינה בפסגות הרים במרכז המדינה. על פי הודעת צבא לבנון, אחת מהמצלמות הותקנה בהר סנין, הצופה על ביירות ועל בקעת הלבנון, והשנייה בהר בארוק מדרום-מזרח לבירה. המתקנים, נטען, אפשרו לישראל לעקוב בזמן אמת אחר המתרחש במדינה והיו המתקדמים ביותר שנחשפו עד היום בלבנון.

יממה לאחר מכן דיווחה תחנת הרדיו של לבנון, "קול לבנון", כי חיל האוויר הישראלי הפציץ מתקן ריגול ישראלי בלב ים. לבנון הגישה אז תלונה למועצת הביטחון של האו"ם נגד ישראל. ואולם, ההערכה היא כי מצלמות הריגול הישראליות, שצבא לבנון הודיע על חשיפתן בדצמבר, נחשפו כבר לפני שלוש-ארבע שנים. נראה שההודעה אז על חשיפת אמצעי המעקב פורסמה על רקע המשבר הפנימי החריף בלבנון לקראת פרסום הדו"ח של בית הדין הבינלאומי בפרשת רצח ראש הממשלה לשעבר, רפיק אל-חרירי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ