המטרה החדשה של צ'אווס: מלחמה בניתוחי שדיים

ניו יורק טיימס
סימון רומרו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס
סימון רומרו

ידוע לכל שנשיא ונצואלה הוגו צ'אווס אינו מגלה סובלנות רבה כלפי הנאות מיובאות כמו גולף או ויסקי. עתה הוא מצא מטרה מיובאת חדשה להפנות אליה חלק מזעמו, החביבה במיוחד בוונצואלה: ניתוח פלסטי להגדלת החזה. האשמה לזינוק במספר ניתוחים אלה, טען צ'אווס בסוף השבוע בשידור בטלוויזיה הממלכתית, היא ברופאים, המשכנעים חלק מהנשים שלא יהיה להן טוב אם לא יהיו להן שדיים גדולים. צ'אווס אמר עוד בשידור כי "מעורר פלצות" שנשים עניות מבקשות לעבור ניתוח להגדלת שדיים, אף שהן מתקשות לגמור את החודש. "מה זה צריך להיות?", קרא צ'אווס.

הערותיו של צ'אווס נאמרו על רקע הפרסומים המתרבים על כך שוונצואלה הפכה לאחת המדינות המובילות בתחום הניתוחים להגדלת החזה. באיגוד המנתחים הפלסטיים של ונצואלה מעריכים שמדי שנה עוברות בין 30 אלף עד 40 אלף נשים במדינה ניתוחים פלסטיים בשדיהן. תרבות הגדלת החזה שולטת במדינה: ברחובות קראקאס, שבהם מתנוססים שלטי חוצות המציעים הלוואות נדיבות לביצוע הניתוח; בבלוגי רכילות שבהם מנסים הכותבים לנחש מי מהמשתתפות בתחרות היופי של ונצואלה עברה ניתוח להגדלת החזה; ובשנה שעברה, ניסה מועמד לאסיפה הלאומית, גוסטבו רוחאס, לנצח בבחירות לפרלמנט בהבטחת ניתוחי חזה חינם (זה לא עזר לו, הוא הפסיד).

בשידור, הבהיר הנשיא צ'אווס שהגדלת השדיים אינה הולמת את סדר היום המהפכני שהוא מקדם במדינה. הוא סיפר שבין אלפי המכתבים שקיבל מתומכים, נשלחה אליו גם בקשה לעזרה כספית למימון ניתוח כזה, שעלותו יכולה להגיע ל-7,000 דולרים. "מובן שנאלצתי לדחות את הבקשה", ציין.

עיתון האופוזיציה "אל נסיונל", תקף השבוע במאמר חריף מערכת את התערבות הנשיא, שאותו השווה לידידו, שליט לוב מועמר קדאפי. "עתה אנו עדים לגישה מיושנת, מיליטריסטית וגסה, החותרת להגביל את חופש הנשים לעשות בגופן מה שהן בוחרות", כתב העיתון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ