סוכנויות הידיעות

צבא סוריה פרש היום (שני) את כוחותיו באזור העיר דרעא שבדרום המדינה, כתגובה להפגנות ההמוניות הנערכות באזור זה היום הרביעי, במחאה נגד מוסדות השלטון הסורי ונגד ממשלו של הנשיא בשאר אל-אסד.

על פי כלי תקשורת ערביים, פרצה היום ההפגנה במהלך הלוויית תושב העיר, שנורה למוות בהפגנה אחרת אתמול. ההרוג היה אחד מחמישה מפגינים שמתו מירי כוחות הביטחון באזור העיר לאחרונה.

המפגינים, על פי דיווחים שונים במדינה, מפנים את זעמם בשלב זה נגד מבני שלטון אזוריים, לאחר שאתמול הציתו את בניין מפלגת הבעת' השלטת, וכן את בניין משרד המשפטים בעיר ושני סניפים של חברת טלפון סלולרית, השייכת לבן דודו של הנשיא אסד.

משקיפים מהצד, לעת עתה

אתמול התעמתו כוחות הביטחון עם מפגינים בעיר. לפחות מפגין אחד נהרג ועוד כמאה נפצעו כתוצאה מירי של כוחות הביטחון המקומיים. בתמונות ששודרו מדרעא, ששוכנת לא רחוק מהגבול עם ירדן, נראו מאות מפגינים צועדים ברחובות העיר, בעוד כוחות הביטחון משקיפים עליהם. ביום רביעי נהרגו לפחות ארבעה בני אדם מירי של כוחות הביטחון, מה שגרם להגברת התסיסה בקרב התושבים.

ההפגנות התחדשו במקביל לבואה של משלחת מטעם הממשלה לעיר, בניסיון להרגיע את הרוחות בעקבות האירועים הקשים שהיו שם בסוף השבוע. צבא סוריה מכתר את דרעא מכל הכיוונים, והתקשורת מהעיר החוצה אינה אפשרית לעת עתה. על פי דיווחים של כלי תקשורת ערביים, אין בעיר גישה לאינטרנט ולרשת הטלפון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ