לאחר כשבוע בשבי, שוחררו עיתונאי ניו יורק טיימס

עיתונות תחת אש

דנה הרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה הרמן

כתבת "הארץ" באירופה

פאריס. לאחר שישה ימים בשבי כוחותיו של שליט לוב, מועמר קדאפי, שוחררו אמש ארבעה עיתונאים של העיתון ניו יורק טיימס. הארבעה - זוכה פרס הפוליצר, אנתוני שדיד, המשמש מנהל העיתון בביירות, הצלמים טיילר היקס ולינזי אדאריו וצלם הווידאו סטיבן פארל. פארל אף שהה בעבר בשבי הטליבאן ושוחרר לאחר תקופה ממושכת. הארבעה שנעצרו ביום שלישי שעבר בעיר אג'דאביה שבמזרח לוב, הועברו לידיהם של דיפלומטים טורקים בטריפולי.

ואולם, עיתונאים אלה אינם היחידים שנעצרו בלוב מאז תחילת הקרבות. שלושה עיתונאים של הבי-בי-סי, שנעצרו בידי כוחותיו של קדאפי, הוחזקו בשבי יותר משבועיים, שבמהלכם סבלו מעינויים שכללו הוצאות להורג מבוימות. עיתונאי של הגרדיאן הבריטי הוחזק שבועיים בבידוד לפני ששוחרר בסוף השבוע האחרון. כעת עדיין נעדרים שני עיתונאים מסוכנות הידיעות הצרפתית AFP, צלם של סוכנות גטי אימג'ס וארבעה עיתונאים של אל-ג'זירה. סוכנות הידיעות הצרפתית הודיעה, כי הכתב דייב קלארק והצלם רוברטו שמידט היו בקשר עם משרדם בפאריס בפעם האחרונה בסוף השבוע האחרון. אז שלחו דואר אלקטרוני שבו הודיעו כי בכוונתם לצאת מהעיר טוברוק, הממוקמת במזרח לוב, ולנסוע כ-35 ק"מ. השניים עבדו יחד עם ג'ו רידל, צלם של סוכנות גטי אימג'ס.

אל-ג'זירה הודיעה כי איבדה קשר עם שני כתבים ושני צלמים יותר משבועיים, לאחר שהארבעה נעצרו בעיר זינטאן שבמערב לוב. הרשת הביעה את החשש שאנשי קדאפי יענו את העיתונאים אחמד ווליד-אדין ממאוריטניה ולוטפי אל-מסעודי מתוניסיה והצלמים עמר אל-חמדאן הנורווגי ועמר אל-טאלוב הבריטי. צלם אל-ג'זירה חסן אל-ג'אבר נהרג בשבוע שעבר בלוב, שעה שנתקל במארב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ