צלמת הניו יורק טיימס הותקפה מינית בשבי

ניו יורק טיימס
ג'רמי פיטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס
ג'רמי פיטרס

ארבעת עיתונאי ניו יורק טיימס שנתפסו בידי כוחות קדאפי באזור אג'דביה שוחררו שלשום והועברו לתוניסיה. הארבעה הם אנתוני שדיד, שזכה בשני פרסי פוליצר, הצלם טיילר היקס, הצלמת לינסי אדאריו וכתב השטח סטיבן פארל, שכבר ישב בשבי טליבאן באפגניסטאן ב-2009, וחולץ בפעולה של הקומנדו הבריטי.

הארבעה דיווחו על הלחימה ליד אג'דביה בשבוע שעבר, והחליטו להתרחק מהאזור שהפך מסוכן לדעתם. נהג המכונית שלהם טעה בדרך והגיע למחסום מאויש בידי כוחות קדאפי. בשעה שהחיילים במחסום גררו את החמישה מהרכב, פתחו המורדים באש לעבר המחסום, והארבעה ניסו לברוח מהקליעים. "ראינו את הפגיעות באדמה", אמר שדיד. הנהג עדיין נעדר.

הרביעייה הצליחה לתפוס מחסה , אולם החיילים דרשו מהם לרוקן את כיסיהם ולשכב על האדמה. לדברי שדיד, "חשבנו שבעוד כמה שניות נמות". הוא הוסיף כי "שמעתי אותם אומרים בערבית ?תירו בהם', ואז חשבנו כולנו שזה הסוף". ואולם לדברי היקס, חייל נוסף שהיה במקום אמר לחבריו "לא. הם אמריקאים. אסור לנו להרוג אותם". העיתונאים נקשרו ונכבלו. אדאריו נקשרה גם היא וספגה מכת אגרוף בפנים. "התחלתי לבכות, ואחד החיילים החל לצחוק. גבר אחר ליטף את החזה שלי", אמרה. לדבריה, היא סבלה מהטרדות שנמשכו ב-48 השעות הבאות."הם מיששו אותי וכל אחד שהתקרב אלי בדק כל סנטימטר מגופי". מהמרכז להגנה על עיתונאים נמסר כי כעת ישנם 13 עיתונאים, זרים ולובים, שנעדרים או נמצאים בידי הרשויות הלוביות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ