לפחות 6 מפגינים נהרגו בדרום סוריה

במהלך הלילה פרצו כוחות הביטחון של אסד למסגד בעיר דרעא, בו התבצרו המפגינים. זמן קצר לפני כן נותק החשמל באזור

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

עוד לילה סוער עבר על העיר דרעא שבדרום סוריה ונראה כי המהומות וההפגנות במדינה אינן נפסקות על אף הניסיונות של המשטר הסורי להרגיע את הרוחות. הלילה (רביעי) נהרגו בעיר שישה בני אדם מאש כוחות הביטחון הסוריים במהלך ניסיון שלהם לפזר הפגנה נוספת נגד השלטון - כך דיווחו עדי ראייה לסוכנויות הידיעות.

מדובר ביום החמישי ברציפות של מהומות אלימות בעיר. אתמול כבר בשעות אחר הצהרים, נאספו בדרעא כ- 1,000 אנשים מסביב למסגד עומרי בניסיון להתבצר במקום ולהמשיך במחאה נגד משטרו של הנשיא בשאר אל-אסד. על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות, קצת לאחר השעה אחת בלילה, הורו כוחות הביטחון הסוריים למפגינים במקום לפזר את ההתקהלות. לאחר שסרבו לכך, פרצו למסגד תוך שימוש בכוח. במהלך הפריצה נהרגו שישה בני אדם.

אתמול התפשטו המהומות במדינה לאזורים שבהם לא היו עד כה. זאת למרות שהממשלה בדמשק הודיעה על פיטורי פייסל חאלטום, מושל המחוז הדרומי בסוריה שבו נמצאת העיר דרעא, שם היו ההפגנות האלימות ביותר בסוף השבוע שעבר ובמהלכן נהרגו שבעה בני אדם.

מאות אנשים יצאו אתמול להפגין בכפר נאווה, לא הרחק מדרעא, שם צעדו ודרשו רפורמות בשלטון בסוריה. מצפון מזרח לדמשק, בעיר נופש בשם בלודאן, יצאו כמה עשרות בני אדם כדיי להפגין נגד משטרו של בשאר אל-אסד. בסרטון שהועלה ליו-טיוב נראו מאות בני אדם צועדים גם בסנאמיין, שליד דרעא כשהן קוראים "חירות". ובלילה הקודם התקיימה גם הפגנה באחד מפרברי דמשק, "חג'אר אסווד". בינתיים החלו השלטונות הסוריים גם בגל מעצרים בקרב פעילי אופוזיציה.

ובתוך כך אתמול התבטא לראשונה אחד מבני משפחתו הגולים של הנשיא בשאר אל-אסד באשר לאירועים בדבעא. רבאל אל-אסד, בן דודו הגולה בלונדון של הנשיא, אמר כי על סוריה להשתנות או שהמשטר שם ייפול. לדבריו המצב בסוריה עלול להגיע למה שהתרחש בתוניסיה או מצרים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ