אי-פי

אל תחבקו את המלכה ואל תצייצו בטוויטר מהכנסייה. אלו העצות הראשונות שניתנות למי שישתתפו בחתונה המלכותית ב-29 באפריל.

ארמון סנט ג'יימס הוציא הודעה כי רשימת המוזמנים כוללת תערובת של בני משפחות המלוכה מאירופה, אנשי צבא, עובדים בארגוני צדקה, דיפלומטים וחברים של הנסיך ויליאם ושל ארוסתו קייט מידלטון. כמה מהמוזמנים נולדו למשפחות המלמדות את ילדיהן לקוד קידה עוד בזמן שהם לומדים ללכת, אבל אחרים זקוקים למעט עזרה כדי לנווט בין גינוני השרד ודקדוקי כללי הטקס הנדרשים ביום חשוב שכזה.

כל המוזמנים לחתונה יקבלו הנחיות כיצד ומתי להגיע לכנסיית וסטמינסטר, שבה יתקיים הטקס.

הכלל הראשון: לא לאחר! המלכה אמורה להיות האדם האחרון שנכנס לכנסייה לפני הכלה ופמלייתה, אומרת מארגנת החתונות והמומחית לכללי הטקס, שרה הייוורד. במרבית החתונות האורחים מתבקשים להגיע כ-20 דקות לפני תחילת הטקס, אולם בחתונה יהיו נוכחים אורחים חשובים מאוד וצפויים סידורי הביטחון חמורים ביותר, לכן חשוב להקדים.

יש לבחור לבוש המתאים לאירוע. נשים ילבשו שמלות, לא קצרות מדי, לא חשופות מדי ובוודאי לא בצבע לבן. מרבית הנשים הבריטיות ישלימו את המראה בכובע או בסיכות שיער מעוטרות. כמו כן, אין ללבוש או לעשות משהו שימשוך תשומת לב. ביום הזה הכלה אמורה למשוך את כל המבטים.

גברים המשרתים בצבא יידרשו ללבוש מדים. אזרחים מתבקשים ללבוש חליפות עסקים או חליפה רשמית של מעיל ארוך ווסט. על פי ההנחיות, יש להצטייד במגבעת צילינדר, אבל אין לחבוש אותה בתוך הכנסייה.

זוגות צריכים להופיע בתלבושות הולמות ותואמות. לדברי ויליאם הנסון, מומחה לגינוני שרד המעביר שיעורים בנושא ברחבי העולם: "לעתים קרובות רואים בעל ואשה שנדמה כאילו הלכו לאירועים נפרדים. אחד לובש משהו שמזכיר פיג'מה והאחר לובש בגדי ערב. אין צורך להתאים צבעים בין בני זוג, אבל יש לחשוב איך בגדיהם נראים יחד".

האורחים יתבקשו להשאיר את הטלפונים הניידים מחוץ לכנסייה. אך אם בכל זאת החלטתם לקחת אותם עמכם, עליכם לוודא שלא יצלצלו בזמן הטקס, המועבר בשידור חי למיליוני אנשים בעולם.

גם לצייץ בטוויטר או לעדכן את פייסבוק בזמן הטקס ייחשבו לחוסר נימוס. זהו אירוע פרטי, וצילום או ציוץ בזמן הטקס, או בשלב כלשהו במשך היום, הם ניצול לרעה של ההזמנה, גורס הנסון.

על האורחים להקפיד בשפת הגוף שלהם. אין לגעת במלכה ולעולם אל תפתחו בשיחה אתה או עם בן המשפחה המלכותית. הם יפנו אליכם. אזרחים בריטים נוהגים לקוד לפני המלכה ובני משפחתה. אל תהיו תיאטרליים מדי. גברים ינודו בראשם ונשים יקודו קידה קטנה, כשרגלן הימנית כפופה מעט מאחורי השמאלית.

ולבסוף, אם אינכם בטוחים איך להתנהג, הסתכלו סביבכם וראו מה עושים האנשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ