משלחת רפואית של צה"ל תצא לסייע ביפאן

המשלחת, שכוללת 50 קצינים וחיילים, תצא במוצ"ש. היא כוללת בין השאר, צוותי רפואה, לוגיסטיקה ומתורגמנים ליפאנית

הארץ
אנשיל פפר
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
אנשיל פפר
שירות ""

משלחת סיוע ישראלית תצא במוצאי שבת ליפאן ותעסוק בסיוע רפואי באזורים שבהם נקלטו רבבות פליטים כתוצאה מרעידת האדמה והאסון הגרעיני במדינה. המשלחת תמריא ליפאן במטוס נוסעים של חיל האוויר והיא צפויה להקים מרכז מומחים רפואי של חיל הרפואה ופיקוד העורף.

בראש המשלחת, שמונה חמישים קצינים וחיילים בסדיר ובמילואים, יעמוד תת-אלוף (מיל') שלום בן-אריה, מפקד יחידת החילוץ בפיקוד העורף, וכראש המערך הרפואי ישמש אלוף-משנה ד"ר אופיר כהן-מרום, סגן קצין הרפואה הראשי. היא כוללת צוותי רפואה, לוגיסטיקה, תקשוב, מבצעים, מומחים בתחום האוכלוסייה המיוחדת מיחידת החילוץ וההצלה של פיקוד העורף, מתורגמנים לשפה היפאנית וצוות מומחים מהוועדה לאנרגיה אטומית. המרכז הרפואי שיוקם יכלול 30 בני אדם, מהם 15 רופאים במקצועות שונים.

הערב יוצא מנמל התעופה בן גוריון מטוס עמוס בכ-36 טון ציוד רפואי. סך הציוד הסיוע והרפואה שיוטס במשלחת עומד על כ-60 טון. בשבת האחרונה יצא כוח חלוץ, שמנה שלושה קצינים מחיל הרפואה ומפיקוד העורף. במהלך השבוע האחרון קיים הצוות הערכות מצב עם מפקדת פיקוד העורף וחיל הרפואה, תוך תיאום עם כוחות החירום והרפואה היפאניים.

בניגוד למשלחת להאיטי בשנה שעברה, שהקימה בית חולים שדה שעסק בעיקר במצבי חירום, המשלחת שתצא ליפאן תעניק שירותים של רפואת שגרה, בדומה לסניף של קופת חולים, על מנת לתגבר ולסייע לשירותים הרפואיים המקומיים, הכורעים תחת העומס. בצבא הכינו את הצוות לקראת מצב של פעילות באזור עם קרינה רדיואקטיבית, על אף שהעיר שבה המשלחת צפויה לפעול רחוקה מאוד מפוקושימה, שם ניזוקו הכורים הגרעיניים בעקבות רעידת האדמה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ