בעקבות המהומות: נשיא סוריה בשאר אסד הסכים לבצע רפורמות

היועצת המדינית של נשיא סוריה הודיעה, בין השאר, כי יבוטלו מספר חוקי חירום ויותר להקים מפלגות במדינה. עם זאת, היא האשימה את ישראל וארה"ב במהומות האחרונות

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

היועצת המדינית של נשיא סוריה, ד"ר בות'יינה שעבאן, הודיעה במסיבת עיתונאים שכינסה הערב (חמישי) כי הנשיא בשאר אל-אסד וההנהגה בדמשק מודעים ל"דרישות הלגיטימיות של האזרחים הסורים" וכי בכוונתם ליישם בהקדם שורה של רפורמות.

בין היתר, ציינה שעבאן כי בכוונת המשטר בדמשק לשפר את תנאי ההעסקה של הפקידים במדינה, וכן ליישם שורה של החלטות הנוגעות לחיי היום יום של האזרחים הסורים. כמו כן, נבדקת האפשרות לבטל מספר חוקי חירום שהמדינה מתנהלת על פיהם כבר עשרות שנים וגם לאפשר הקמת מפלגות בסוריה.

עם זאת, היועצת של אסד הזהירה מפני ניסיונות של גורמים זרים להתערב בענייניה הפנימיים של סוריה. לדבריה, המהומות בדרעא אינן קשורות ל"דרישות הלגיטימיות" שההנהגה מקבלת, אלא מדובר בניסיונות של גורמים שונים לזרוע הרס וחורבן במדינה. שעבאן האשימה את ישראל וארה"ב בהתערבות עקיפה וישירה בענייניה הפנימיים של המדינה.

במהלך מסיבת העיתונאים דחתה היועצת בתוקף פרסומים לפיהם החיזבאללה ואיראן מסייעים למשטר להתמודד מול "הפורעים" כהגדרתה, והגדירה את הפרסומים האלה כמגוחכים. "אלה שפרסמו זאת לא מודעים לכוחה של סוריה", היא אמרה, "המדינה יודעת להתמודד היטב עם מקרים כאלה".

יצוין כי האירועים בסוריה דווחו בהרחבה ותפסו את הכותרות הראשיות בעיתונים המובילים בעולם הערבי. חלק ממאמרי המערכת בעיתונים השונים הזהירו את ההנהגה הסורית ואת הנשיא אסד שלא יחזור על הטעויות של מנהיגי מצרים, לוב ותימן, שניסו לדכא את ההפגנות בכוח.

מוקדם יותר היום דיווחה רשת אל-ערבייה כי מאז שהחלו ההפגנות בדרום סוריה בסוף השבוע נהרגו מאש כוחות הביטחון כמאה בני אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ