צנעא (רויטרס). עימותים פרצו אתמול בין חיילי המשמר הנשיאותי הנאמנים לנשיא עלי עבדאללה סאלח לחיילי צבא התומכים באופוזיציה וקוראים להדיח את נשיא תימן. בעימותים, המבליטים את התעצמות המתחים במדינה, נפצע אדם אחד.

ארגון גג של קבוצות אופוזיציה קורא לקיים היום "יום זעם" בדרישה להסתלקות הנשיא סאלח, והם צופים כי מאות אלפים יצאו היום לרחובות ערי תימן. גרמניה ובריטניה פינו את הסגל ומשפחות הדיפלומטים מהמדינה, ולונדון קוראת לאזרחיה לצאת מהמדינה.

בעימותים שהתנהלו מוקדם יותר השבוע בין הצבא לחיילי המשמר הנשיאותי - שבראשו עומד בנו של סאלח, אחמד - נהרגו שני בני אדם, משני המחנות.

בריטניה הכינה מטוסים לאפשרות שתצטרך לפנות את אזרחיה השוהים בתימן, כך אמר אתמול שר החוץ הבריטי ויליאם הייג. הייג חזר וקרא לבריטים לעזוב את תימן כל עוד מתקיימות טיסות מסחריות לשם, ואמר כי אינו יכול להבטיח שהרשויות יוכלו להוציא את כולם בבטחה אם יחמיר המשבר שם.

שלשום הציע סאלח לקיים בחירות חדשות לנשיאות בינואר 2012, במקום בספטמבר 2013, מועד תום כהונתו. דרישה שנדחתה בידי האופוזיציה, הדורשים שיעזוב את השלטון מיד. "הגוש האזרחי", ארגון גג של ארגונים אזרחיים, קורא לנסח חוקה חדשה, בידי מועצה זמנית המונה תשעה בני אדם "שאינם מעורבים בשחיתות המשטר הישן", ולערוך בחירות חדשות בתוך שישה חודשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ